Bize Ulaşın: +90 (312) 442 37 32
Bizi Takip Edin:
Bu sayfayı paylaş

Zehirli Paket Saldırılarına Karşı POSTEST Güvenlik KabiniPosta ve kargo yoluyla gelen paketler güvenli mi? Kimyasal, biyolojik bir saldırı olabilir mi?

Biyolojik savaş toksikleri terörist eylemlerde kullanılıyor. İçinde toksik madde olması, hastalığa ve ölüme yol açması ihtimali taşıyan paketler, posta ve kargo yoluyla gönderiliyor.

Canser Cam Ürünleri Limited Şirketi, posta ve kargo yoluyla gelen şüpheli paketlerin güvenli bir ortamda açılmasını sağlayan Postest Güvenlik Kabini’ni tasarlayıp üretti.

Postest Güvenlik Kabini Nasıl Çalışıyor?


Posta ve kargo yolu ile gönderilen ve kimyasal, biyolojik terör saldırıları kapsamına giren şüpheli paketlerin risk oluşturmaması için karantina ortamında açılması gerekiyor. Postest Güvenlik Kabini, paketin dış ortamla temasını keserek güvenli bir şekilde açılmasını sağlıyor.

Şüpheli kargo paketi kabinin içine yerleştiriliyor. Kabin içinde sabitlenmiş “kontrol eldivenleri” kullanılarak paket el değmeden açılıyor. Kabin içinde bulunan Postest mikro işlemcisine bağlı fotoelelektrik algılama hücresine sahip optik sensör, gaz ve duman gibi tehditleri algıladığında, mikro işlemci uyarı veriyor. Uyarı alındığında ilgili güvenlik birimleri müdahale edene kadar tehdit unsuru yabancı madde %100 sırdırmazlığa sahip kabin içerisinde karantina ortamında kalıyor. Böylelikle, Postest Güvenlik Kabini laboratuvar dışında karantina ortamını sağlayarak, olası riskli durumlarda hayat kurtarıcı işlevi görüyor.

Postest Güvenlik Kabini üreticisi, Canser Cam Ürünleri

Türkiye ve ABD’de tanıtımı yapılan Postest, Canser Cam Ürünleri Limited Şirketi’nin ticari markası, patenti Canser’e ait.

Canser’in, kimyasal ve biyolojik saldırılara karşı tasarladığı güvenlik kabini Postest, sektöre getirilen en son yenilik. Posta ve kargo ile gelen, biyolojik-kimyasal saldırı şüphesi doğuran paketlerin kontrolü aşamasında, dünyada “laboratuvar dışında karantina ortamı sağlayan” bir çözüm.


Canser, diplomatik koruma sistemleri, balistik cam ve kapı uygulamaları üzerine projeler geliştirmekte; güvenlik sistemleri üzerine danışmanlık hizmetleri vermektedir. Yurtiçinde ve yurtdışında birçok proje tamamlamıştır.

2003 yılından bu yana Ankara’da faliyet gösteren Canser Cam Ürünleri, cam güvenlik filmleri satışını da gerçekleştirmektedir.

Postest Güvenlik Kabini iletişim bilgileri:

Canser Cam Ürünleri San. Tic. Ltd. Şti.

Koza Sokak No. 60/4 GOP Çankaya Ankara

Tel: 0312. 436 41 14 Gsm: 0532. 698 86 86


Bu sayfayı paylaş