Bu sayfayı paylaş

Yerel SEO pazarlaması için 4 temel öneriYerel SEO yaparak işletmenizin satışlarını artırabilirsiniz. Web siteniz üzerinden yapabileceğiniz yerel SEO için önerilerim şunlar.

1. Anahtar kelimelerinizi doğru belirleyin:

İyi bir SEO için, anahtar kelimelerinizi doğru belirlemeniz gerekir. Doğru anahtar kelimeler, arama motorları sorgulamalarında görünürlüğünüzü artırmak için en önemli unsurlardan biridir. Peki nasıl belirleyeceksiniz? Çok kolay, doğru tahmin yaparak! Kuşkusuz siz de Google gibi arama motorları üzerinden sık sık arama yapıyorsunuzdur. Tüketici / müşteri siz olsaydınız, sattığınız ürün veya hizmeti hangi kelimelerle arardınız? Belirlediğiniz kelimeleri arama motoruna yazın, sonuçlara bakın. Google size aradığınız kelimelerle ilgili daha önce yapılmış aramaları gösterecektir. Böylelikle önceden test ederek anahtar kelimelerinizi doğrulamış olursunuz. Belirlediğiniz anahtar kelimelerinizi web sitenizde tanımlayın.

2. Anahtar kelime kullanım sınırı:

Web sitenizde, blogunuzda yayınladığınız her içerikte anahtar kelimelerinizi kullanacaksınız. Kullanacaksınız ama, bunun da bir sınırı var. Eğer gereğinden fazla anahtar kelime kullanırsanız bu beklentilerinizin tam tersi bir sonuç getirebilir. Arama motorları bu sınırı koymakla aslında çok faydalı bir şey yapıyor. Bu uygulama ile, sırf anahtar kelimeler görünsün diye oluşturulmuş anlamsız içerikleri saf dışı bırakıyor. Çünkü arama yapan internet kullanıcısına tam da aradığı bilgiyi sunmaya çalışıyor. Böylelikle haksız rekabet de engellenmiş oluyor. Sonuçta içeriklerinizde anahtar kelime kullanırken dikkatli olun. Tekrarlarından kaçının. Bunu nasıl yapacaksınız, işte benim tavsiyem: Başlıkta ve metin içinde anahtar kelime kullandığınız cümleleri tek tek inceleyin. Cümleden anahtar kelimeyi çıkardığınızda anlam ve yapısı değişmiyorsa kesinlikle kullanmayın, cümlenin anlamı ve yapısı tamamen değişiyorsa kullanabilirsiniz.

3.İletişim bilgilerinizi mutlaka detaylandırın:

Yerel (lokal) işletmeler, adı üzerinde “yerel halka” hizmet veren, ürün satan firmalardır. İnsanlar yaşadıkları yerde olan, ulaşabilecekleri firmalardan alışveriş yapmadan evvel o firmanın nerede olduğunu bilmek, yetkilisi ile telefonda irtibat kurmak, hatta yüzyüze görüşmek isteyebilirler. Bunun için web sitenizde mutlaka iletişim bilgilerinizi yayınlayın. Webinizin görünür bir yerine adresinizi, sabit telefon ve cep telefonu numaralarınızı, e-mail ve yetkili kişi bilgilerinizi yerleştirin. Bu müşterilerinize güven verir.

4. Müşteri yorumlarını web sitenizde yayınlayın:

İş yaptığınız, ürün ve hizmetinizden memnuniyet duyan müşterilerinize web sitenize yorum yazmalarını rica edin. Bu yorumlar onların sizi tanıdıklarına tavsiye etmesi ile eşdeğer bir katkı sağlar. Bu arada farklı yorumlar da yazılabilir. Pek hoşunuza gitmeyen yorumlar yazıldığında bunları kaldırmayın. Onlara ulaşarak, cevap vererek durumu çözmeye çalışın. Unutmayın, sadece iyi yorumların yer aldığı bir durum pek de inandırıcı olmayabilir.

Ankara’daki yerel işletmeler; il, ilçe ve semt ölçeğinde SEO için “doğru ve yeterli sayıda anahtar kelime, ayrıntılı iletişim bilgisi ve müşteri yorumları” webinizde mutlaka olsun.

Bu konuda daha detaylı bilgi için Arabul Ankara'yı her zaman arayabilirsiniz.Nebahat Uzun / Pastels Reklam Ajansı / Sosyal Detaylar

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.