Bu sayfayı paylaş

Yenimahalle köylü pazarı açıldıYenimahalle Belediyesi köylü pazarı açtı.

Yenimahalle Belediyesi yeni bir projeye daha imza attı. Üretici ile tüketiciyi köylü pazarında buluşturdu. Köylü pazarı, Yenimahalle Merkez ve Batıkent İlk Yerleşim pazar yerinde hizmete girdi.

Köylü Pazarı ile, Ziraat Odası’na kayıtlı köylüler / üreticiler, yetiştirdikleri doğal meyve ve sebzeyi doğrudan tüketiciye ulaştırma olanağına kavuştu. Yenimahalleliler ve Ankara’nın diğer bölgelerinden alışverişe gelenler de doğal ve taze meyve-sebzeyi aracısız olarak üreticisinden daha ucuza alma olanağı elde etti.

Her pazartesi ve perşembe sürecek bu uygulama ile hem Yenimahalle’de ekonomik yaşamın hareketlenmesine katkı sağlanacak, hem de Ankaralılar doğal-sebze meyveye ekonomik şekilde ulaşacak.

Hal ürünü yasak: Köylü pazarına hal ürünlerinin girişine kesinlikle izin verilmiyor. Pazarda çevre il, ilçe ve köylerdeki üreticiler tarlalarında yetiştirdikleri ürünleri satabiliyorlar.

Üreticilere duyuru: Köylü pazarında stant açıp ürünlerinizi satmak istiyorsanız, kimlik fotokopiniz ve Ziraat Odası’ndan aldığınız üretici belgeniz ile, Yenimahalle Merkez Zabıta Karakolu’na müracat etmeniz gerekiyor. Yenimahalle Merkez Zabıta Karakolu, Asım Bey Sokak pazar içinde. Ayrıntılı bilgi için 0312 315 6578 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Yenimahalle Köylü Pazarı

• Batıkent İlk Yerleşim Mahallesi Batıkent Kapalı Pazar Yeri: Her pazartesi

• Yenimahalle Kapalı Pazar Yeri ve Sosyal Tesisleri: Her perşembe kurulacak.


Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.