Bu sayfayı paylaş

Yalıtımda vergi indirimi geliyorTorba yasa tasarısında, yalıtımda vergi indirimi yer alıyor.

TBMM’ye sunulan torba yasa tasarısında, bina sahiplerinin gayrimenkulün iktisadi değerini artırıcı nitelikte yapılacak ısı yalıtımı ve enerji tasarrufu sağlanmasına ilişkin harcamalarının VUK’ta belirlenen sınırı aşan kısmının vergiden indirilebileceği yer alıyor. 900 TL ile sınırlı olan ısı yalıtımı ve enerji tasarrufu sağlamaya yönelik harcamaların kira gelirlerinden düşülmesinde limit kaldırılacak.

Torba yasa tasarısındaki düzenlemeler:

Yeni torba yasa tasarısına göre Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) bünyesinde, koordinatları belirlenen alan içinde Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak temapark, hayvanat bahçesi, rekreasyon alanları ve diğer yapılar, Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kanunundaki kısıtlamalara ve diğer mevzuatta yer alan kısıtlamalara tabi olmaksızın, proje ve ruhsatlandırılabilecek. Ankara Büyükşehir Belediyesi, bu alan içindeki işletmeleri 29 yıl süreyle 3. şahıslara kiralayabilecek.

Bağ-Kur’luya 5 puanlık sigorta prim desteği uygulanacak.

30 Haziran 2017’ye kadar alınan ticari araçlara ÖTV muafiyeti sağlanacak.

1 Ocak 2017’den sonra açılacak özel kreş ve gündüz bakımevlerine 5 yıl süresince gelir vergisi ve kurumlar vergisi muafiyeti sağlanacak.

Cep telefonu özel tüketim vergisinde artış olacak.

50’den az çalışanı olan ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerine iş güvenliği ve işyeri hekimi bulundurma zorunluluğu, 1 Temmuz 2017’ye ertelenecek.

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.