Bu sayfayı paylaş

Yalıtımda toplumsal bilinç artırılacak “Yalıtım Şart” kampanyası yapılacak, kamuoyu bilinçlendirilecek.

Yapılarda enerji verimliliği, enerji tasarruf sistemleri, çevreye duyarlı yapı ve yalıtım malzemeleri alanında faliyet gösteren Teknolojik Yapı Merkezi’nin Genel Müdürü Aytaç Patoğlu ve Alman SICC Coatings Genel Müdürü Waldemar Walczok, ArabulAnkara ofisini ziyaret ederek "Yalıtım Şart" kampanyaları hakkında bilgi verdiler.

Yalıtımın uzmanları Yalıtım Şart kampanyasında

Teknolojik Yapı Merkezi tarafından yürütülecek “Yalıtım Şart” adlı kampanya kapsamında; "Enerji Verimliliği, Isı Yalıtımı, Su Yalıtımı, İnşaat Mühendisliği, Mimari, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Yalıtım Uygulamaları ve Yalıtım Malzemeleri” alanlarında Türk, Alman, İtalyan uzmanlardan oluşan bir ekip çalışıyor. Bu uzmanlar, Yalıtım Şart kampanyası kapsamında gerek sektör temsilcileri, gerekse tüm kamuoyu nezdinde faydalı olabilecek araştırma, inceleme ve çözümlerini içeren aydınlatıcı bilgileri, etkinlikleri ve dijital mecralar aracılığı ile kamuoyuna aktaracaklar.

İnternet kullanıcıları yalıtım ile ilgili sorularını “yalıtım soru” konulu mailler ile Yalıtım Şart linkini tıklayarak veya www.teknolojikyapi.com.tr iletişim formu ile iletebilecek, kampanya yetkililerinden bu konularda detaylı bilgi alabilecekler.

Enerji verimliliği sağlayan uygulamalar önemli

Kampanyayı destekleyen Alman SICC GmbH, Avrupa’daki enstitülerle, mimarlar ve bilim adamlarıyla çalışan bir ürün geliştirme firması. Genel Müdür Waldemar Walczok ofisimizdeki söyleşimizde şunları söyledi:

"Yalıtım konusunda toplumsal bilinç çok önemli. Türkiye’de yapılan sektör uygulamalarını zaten Türkiye Distribütörümüz Teknolojik Yapı Merkezi aracılığı ile yakından takip ediyoruz. Teknolojik Yapı Merkezi Türkiye yalıtım sektöründe karşılaşılan sorunları bize aktarıyor, biz de bunlara özel çözümler geliştiriyoruz. Türkiye’ye sıklıkla geliyorum. Biz tüketiciyi bilinçlendiren bu tür kampanyaları çok önemsiyoruz. “Yalıtım Şart” kampanyasına teknik araştırmalar ve bilgilerle destekliyoruz. Kampanya kapsamında distribütör firmamızın organize ettiği etkinliklerde ve eğitim çalışmalarında ben de yer alıyorum. Çevreye duyarlı, üstün teknolojileri ürünü yalıtım malzemeleri ve uygulamaları konusundaki son gelişmelere ilişkin bilgileri aktarıyoruz. Türk kamuoyunun yalıtım konusunda bilinçlenmesi, enerji verimliliği sağlayan çevreye duyarlı uygulamalara yönelmesi çok önemli." Walczok, yalıtım şart kampanyası kapsamında; ısı ve su yalıtımı için geliştirilen ve tüm dünyada uygulanan üstün teknoloji ürünü, çevreye duyarlı yalıtım malzemeleri, dünyadaki yalıtım standartları, SICC kimya endüstrisirin bu alanda sürdürmekte olduğu çalışmalar ve geleştirilen teknolojiler hakkında bilgi aktaracak.Teknolojik Yapı Merkezi, Genel Müdürü, Aytaç Patoğlu "Her fırsatta halkımıza yalıtım konusunda doğru bilgi aktarmaya çalışıyoruz. Bu kampanya için çok çalıştık, eğitim proğramlarımız, fuar katılımlarımız ve diğer etkinliklerimizde bu çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şimdi dijital mecraları da kullanarak daha fazla kişiye ulaşabileceğiz. Amacımız bu konuda halkımızla çift yönlü bir etkileşim sağlayabilmek. Yalıtım ile ilgili sorularını, sorunlarını iletttiklerinde, uzmanların cevapları ve çözüm önerilerini alabilecekler." dedi

Yalıtım Şart kampanyası kapsamında

  • Yalıtımın parametreleri,
  • Isı yalıtım malzamelerinin seçimi,
  • Yalıtımda yeni teknolojiler,
  • Enerji Verimliliği ve EKB,
  • Türkiye’de ve dünyada yalıtım standartları,
  • Binalarda çevreci çözümler,
  • Yalıtımda uygulayıcı firmaların eğitimi,
  • Yalıtımda uygulanan standartlar vb.

başlıklar irdelenecek bu konularda bilgi aktarımı yapılacak.

Yalıtım Şart kampanyası, “yalıtım ve çevreci yapı teknolojileri” konularında toplumsal bilincin artırılmasına ve kamuoyunun doğru yalıtım konusunda bilgilenmesine büyük katkı sağlayacak.

Kampanya İletişim:

Siz de konu ile ilgili sorularınızı, sorunlarınızı, öneri ve deneyimlerinizi Teknolojik yapı Merkezi web sitesinde yer alan iletişim formunu kullanarak / paylaşarak kampanyaya katılabilirsiniz.

Biz de ArabulAnkara olarak kampanyayı iletişim sponsorluğu kapsamında destekliyoruz. Kampanya ile ilgili bültenleri Teknolojik Yapı Merkezi Facebook sayfasından ve ArabulAnkara Facebook sayfasından da takip edebilirsiniz.

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.