Bu sayfayı paylaş

Yakıt giderlerinizi azaltmak için önerilerKara kış gelmeden önlemlerinizi alın.

Kombinizin kışlık bakımını yaptırın

Kombinizin kışlık bakımını hemen yaptırın. Kışın ortasında yetkili firmalar oldukça yoğun oluyorlar. Onları arasanız bile birkaç gün soğukta beklemek zorunda kalabilirsiniz. Bu durumda kalmamak için kombinizin kışlık bakımını şimdi yaptırmanızı öneririz.

Bu işi mutlaka yetkili servislere yaptırın. Kombinizin su sızdırıp sızdırmadığını, elektrik bağlantılarını, baca fanını, genişleme tankını, kaloriferlere dönüş hattındaki filtreleri kontrol ettirip gerekli onarım ve bakımı yaptırın. Kombi bakımı esnasında kalorifer peteklerinizi de kontrol ettirin.Kalorifer peteklerinizi kontrol ettirin

Kombi bakımı esnasında yetkili firma zaten kalorifer peteklerinizi de kontrol edecektir. Kontrol sonucuna göre, gerekiyorsa peteklerinizi de temizleterek, bakım yaptıarak daha verimli ısınmasını sağlayabilirsiniz.

Baca kontrolü yaptırın

Bacalarda tıkanıklık olup olmadığını kontrol ettirin. Bacaların durumu güvenliğiniz açısından da çok önemlidir. Çekmeyen bir baca zehirlenmelere ve yangına neden olabilir.

Pecere ve kapılarda sı yalıtımı yapın

Evinizin özellikle pencere ve kapılarında ısı kaybı olmaması gerekir. Isı kaybını önleyecek bakımı yaptırın ve yalıtımı sağlayın.

Kombinin bilinçli kullanımı önemi

Kalorifer peteklerinin önünü açık tutun. Eşyalarla kapatmayın. Evin kullanmadığınız odalarındaki radyatörleri kısabilirsiniz. Akıllı kombiler ayarladığınız derecede ısıyı sabitleyecek sisteme sahip. Ama akıllı olmayan eski bir kombiniz var ise, önce bakımını yaptırın. Kısa süre için açıp kapatmayın. En düşük derecede sürekli açık tutun.

Eğer ısınmak için klima kullanacak iseniz, A enerji sınıfı klimaları tercih edin. Klima satın almadan evvel eviniz için en uygun klimalı belirlemek için yetkili servis sağlayan firmalardan ücretsiz keşif yapmasını isteyin.

Bakım ve tadilat için en doğru firmayı seçin

Kombi ve diğer ısıtma tesisatlarınızı yaptıracağınız firma seçimi de çok önemli. Kombinizin bakımı için mutlaka yetkili servisleri seçin. Doğalgaz ile ilgili onarım ve kontroller için doğalgaz sertifikalı firmaları, bacalarınızın bakımı için itfaiyenin yetkili baca firmalarını tercih edin.Bu önlemleri alarak yakıt giderlerinizde yaklaşık %20-25 civarında tasarruf sağlayabilirsiniz. Böylelikle daha sağlıklı bir ortama daha ekonomik sahip olabilirsiniz.

Doğalgaz, kombi satış-servis, petek bakımı, klima ve tüm ısınma tesisat işleriniz için üyemiz ve Ankara’nın deneyimli firması KAL-SİM’ i arayabilirsiniz.

Tel: 0312. 229 26 66

Firma hakkında detaylar için tıklayınız: KAL-SİM AŞ

Ankara'da doğalgaz ve kombide KAL-SİM

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.