Bu sayfayı paylaş

Yağmur, dolu ve çatıÇatıda yalıtım su ve ses geçişini engeller.

İstanbul’da on gün içinde iki kez sel felaketi yaşandı. Sağanak yağmurla birlikte yağan dolu, ulaşımı felç etti. Evler, bahçeler hasar gördü. Camlar kırıldı, çatılar uçtu, ağaçlar devrildi.

Artık İstanbul, Ankara ya da diğer illerimiz bu kâbustan çok uzak değil. Küresel ısınma ve çarpık kentleşme başka bir hayat yaşatıyor bizlere. Yazları daha sıcak, kışları daha sert, ilkbahar ve sonbaharı daha kısa yaşıyoruz. Dünya sıcaklığında 2050’ye kadar en az bir, 2100’e kadar üç derece artış olacağı ve denizlerin en az altı metre yükseleceği öngörülüyor. Kısa ve uzun vadeli önlemler için çalışmalar yürütülmesi, temiz enerjiye dönülmesi gerek.

Bireysel, toplumsal ve küresel ölçekte yapmamız gerekenler var.

Bizim bireysel olarak yapabileceklerimizden biri yaşadığımız ortamlarda enerji tasarrufuna gitmek olmalı. Yalıtım bunun en iyi yolu. Yaşadığımız binalarda yalıtım yaptırarak yazın soğutma, kışın ısıtma için daha az enerji harcayabiliriz. Bu arada elektrik, doğalgaz giderlerimizi azaltabilir; yağmur, sel, rutubet, aşırı soğuk ya da aşırı sıcak gibi olumsuzluklara karşı önlem alabiliriz.

İşe çatıdan başlarsak...Climate Active Paint - ThermoActive

Üyemiz olan firmalardan Teknolojik Yapı Merkezi, Türkiye distribütörü olduğu, dünyaca tanınmış yalıtım markası Climate Active Paint’in çatı kaplaması ürünü ThermoActive’i öneriyor. Peki bu ürünün özellikleri neler?

• Kaliteli bir birleştirici ile birbirini tutan milyonlarca mikroskobik küçüklükte seramik bilyeden oluşan Climate Active Paint - Thermo Active; metal, alçı, beton, kiremit üzerine kaplanabilir.

• Yalıtımın yanı sıra çatıyı korur. Kötü hava şartlarında yıpranmalar oluşmaz.

• Seramik olması nedeniyle çevre şartlarına dayanıklıdır; uzun süre asit, tuz, ozon, deniz suyu ya da UV ışınlarından etkilenmez.

• Kaliteli hammaddeleri Climate Active Paint Thermo Active’e büyük bir esneklik kazandırır. • Esnekliğini -40 ile +150 c arasındaki ısı farklarında devam ettirir. Kuruduktan sonra hiçbir çatlak oluşmaz.

• Güneş ışığını büyük ölçüde yansıtır, birçok malzeme geçişini köprüler ve etkin koruma sağlar.

• Esnekliği ve dayanıklılığı çatının eskimesini engeller.

• Dolu, yağmur, kar çok yoğun yağdığında bile su geçirmez, ses geçirmez.

• 100 binden fazla renk tonuyla çatıya renk getirir. Yüksek renk dayanıklılığına sahiptir.

Çatı kaplaması ThermoActive dışında, Climate Active Paint’in başka ürünler de bulunuyor:

Dış mekanlar için ThermoProtect, iç mekanlar için ThermoPlus, rutubetli mekanlar için ThermoVital, tarihi yapılar için History, ahşap mekanlar için Nature ve Astar konsantrasyonu için FixPlus hakkında bilgi almak için Teknolojik Yapı Merkezi ’ni arayabilirsiniz. 0312 436 20 00


ArabulAnkara / Teknolojik Yapı Merkezi

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.