Bu sayfayı paylaş

Ustalar ve genç yetenekler Ankara’daAnkara 17-18 Mart’ta 2 önemli konsere ev sahipliği yapıyor.

17 Mart: Ece Göksu & Neşet Ruacan

Ülkemizin caz alanında önde gelen iki müzisyeni Ece Göksu ve Neşet Ruacan “Slow, Hot Wind” albümleri ile bu Cuma akşamı Hotel SAMM bünyesindeki SAMM’s bistro sahnesinde olacak. Cazın ustaları Ece Göksu (vokal) ve Neşet Ruacan’a (gitar) Volkan Topakoğlu (bas) eşlik edecek.

Ece Göksu... Ankara’da doğan, 5 yaşında piyano dersleri almaya, DOB çocuk korosunda şarkı söylemeye başlayan Ece Göksu, HÜ Devlet Konservatuvarı ve MSÜ Devlet Konservatuvarını bitirdi. Caz festivallerinde; yurtiçi ve yurtdışında konserler verdi. ABD’de caz vokal yüksek lisansı yaptı. İlk solo albümü Masal’ı çıkardı. Yerli, yabancı önemli orkestralar ve sanatçılarla konserleri devam eden; New York ve İstanbul’da yaşayan cazın usta sesi Ece Göksu, 17 Mart’ta Ankara’da, SAMM’s bistro sahnesinde.

Neşet Ruacan... İstanbul’da doğan, müzikle iç içe bir ailede büyüyen, çocuklukta mızıka ve gitar çalan; klasik ve elektro gitar dersleri alan Neşet Ruacan, kolej yıllarında arkadaşlarıyla grup kurdu; dönemin tanınmış değerli sanatçılarıyla çaldı. Cazı keşfetti, önemli sanatçılarla ve orkestralarla sahneye çıktı. İngiltere ve ABD’nin önde gelen okullarında caz teorisi okudu; dünyanın pek çok yerinde değerli sanatçılarla birlikte çalıştı, sayısız konser verdi. Stüdyo gitaristi ve caz müzisyeni olarak yüzlerce kayıt gerçekleştirdi. TRT Caz Orkestrası şefliği yaptı. Cazın usta gitaristi, müzik efsanesi Neşet Ruacan 17 Mart’ta Ankara’da, SAMM’s bistro sahnesinde.

Volkan Topakoğlu ... 10 yaşında klavye ve gitar çalmaya başlayan, eğitimine güzel sanatlar lisesinde çello ve piyano çalarak devam eden, 14 yaşında bas gitarla tanışan ve caz dinlemeye başlayan Volkan Topakoğlu, YTÜ STF Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü, Caz Bas dalını bitirdi. Yurt dışında caz atölyesine ve caz festivaline katıldı. İlk albümü Birdenbire’yi çıkardı. Konserler veren, radyo ve tv programlarında çalan caz kontrbasçısı, basgitarist ve besteci Volkan Topakoğlu 17 Mart’ta Ankara’da, SAMM’s bistro sahnesinde.

18 Mart: Kaan Mete Trio

Yeni nesil “gypsy jazz” müzisyenlerinden, gitarist Kaan Mete ve arkadaşları 18 Mart Cumartesi akşamı SAMM’s bistro sahnesinde. Ankara doğumlu olan, erken yaşlarda müziğe başlayan, GÜ Müzik bölümünden mezun olan; gitar, keman ve ut çalan Kaan Mete 20’li yaşların başında “tüm zamanların en usta caz gitaristlerinden” Django Reinhardt’ın müziğini keşfetti ve o zamandan bu yana Türk müziği etkili Jazz Manouche “gypsy jazz” çalıyor. Yurtiçinde ve yurtdışında çeşitli festivallerde, caz mekanlarında sahneye çıkan Kaan Mete’nin Django Festival No: 8 adlı koleksiyon albümde “Onikiyi Geçe” adlı bestesi yer alıyor. Kaan Mete, özgün besteleri ve düzenlemelerinde oluşan repertuarı ile 18 Mart akşamı SAMM’s bistro sahnesinde.

Bu Cuma ve Cumartesi akşamı Ankara, ustaların ve genç yeteneklerin yorumu, sıra dışı performanslarıyla başka bir boyuta geçecek. Hafta içi yağışlı ve sıkıcı olsa da, hafta sonu kaliteli müzik, nezih ve hoş bir ortamda lezzetli bir akşam yemeği ile keyifli ve eğlenceli olacak.

Konserlerin başlama saati: 20:30

Rezervasyon tel: 312 447 9000

SAMM’s bistro adres: Uğur Mumcu Cad. No.19 GOP

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.