Bu sayfayı paylaş

TED Üniversitesi “Bilim İçin El Ele” kayıtları başladı!TED Üniversitesi, Ankara’daki Fen, Kimya, Biyoloji öğretmenlerini davet ediyor!

TED Üniversitesi “Bilim İçin El Ele” projesi

TED Üniversitesi ve European Schoolnet işbirliği ile Ankara’da yürütülen Amgen Teach: Bilim İçin El Ele projesi ve mesleki eğitim etkinlikleri 3. yılında devam ediyor.

“Bilim İçin El Ele” Ankara’daki ve diğer illerdeki okullarda çalışan Fen Bilimleri, Kimya ve Biyoloji öğretmenlerinin araştırma, sorgulama tabanlı uygulamalar konusunda bilgi, deneyim ve yeterliklerini artırmayı hedefleyen edilen bir eğitim projesi. Proje, European SchoolNet tarafından finanse ediliyor; Milli Eğitim Bakanlığı ve Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğünce destekleniyor.

Fen Bilimleri, Kimya ve Biyoloji öğretmenlerinin dikkatine!

Öğretim yöntem ve teknikleri konusunda kendinizi geliştirmek, yeni yaklaşım ve uygulamaları öğrenmek, araştırma-sorgulama tabanlı uygulamalar konusunda bilgilenmek istiyorsanız bu olanağı kaçırmayın. Özellikle de Ankara’daysanız... TED Üniversitesinde, alanının en iyisi akademisyenlerle bir arada olmak; Fen Bilimleri, Kimya ya da Biyoloji öğretiminde bilimsel, işlevsel ve yeni uygulamaları deneyimlemek çok önemli bir olanak. Düşünen, eleştiren, sorgulayan, araştıran yeni kuşaklar; ancak kendisini yenileyen, mesleğinde yetkin, iyi eğitimciler tarafından yetiştirebilir. Değerlendirmek gerek...


Bilim İçin El Ele projesine başvuru ve katılım

TED Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Proje Yürütücüsü Prof. Dr. Murat Günel’den “Bilim İçin El Ele” etkinliklerine başvuru ve katılım koşulları hakkında şu bilgileri aldık:

Bilim İçin El Ele projesi kapsamında, 2016-2017 öğretim yılında, Eylül ayında her branştan 50 öğretmen ile hizmetiçi eğitim etkinliği düzenlenecek.

Her branş için 1-3 Eylül 2016 ve 5-7 Eylül 2916 tarihlerinde 3’er günlük eğitim gerçekleştirilecek.

Eğitimler TED Üniversitesinde yapılacak. (Ziya Gökalp Cad. No.48 Kolej, Ankara)

Başvurular www.amgenteach.eu/register adresi üzerinden 1 Temmuz 2016’ya kadar yapılacak.

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan izinler doğrultusunda, eğitimlere katılan öğretmenler eğitimleri sürecinde izinli sayılacak. Ankara dışından katılacak öğretmenlerin resmi izinli sayılma süreci (protokol olmadığından) proje yürütücüleri tarafından takip edilmeyecek. İzin süreçlerinden kendileri sorumlu olacak. Talep ederlerse proje yürütücüsü imzalı davet mektubu verecek.

Eğitimini tamamlayan öğretmenlere Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve SchoolNet onaylı sertifika verilecek. Ankara dışından katılacak öğretmenlere sadece SchoolNet onaylı sertifika verilecek.

Katılımcıların belirlenmesinde ön başvuru zamanı önceliği gözetilecek. Toplam başvurunun kontenjanı aşması durumunda branş ya da tarih değişikliği önerileri başvuru yapan öğretmenlere iletilecek. Geçen yıllarda yapılan eğitimlere katılan öğretmenlerin bu yılki eğitimlere katılması ancak boş kontenjan olması durumunda mümkün olacak.

Eğitimler için herhangi bir ücret talep edilmeyecek, katılan öğretmenlere ücret de ödenmeyecek. Ancak eğitimler süresince öğle yemeği verilecek ve aralarda ikramda bulunulacak.

Ayrıntılı bilgi için, www.amgenteach.eu adresini ve projenin Facebook sayfasını ziyaret ediniz. Ayrıca Gülşah Özkan gulsah.ozkan@tedu.edu.tr ve Burcu Kılıç’a kilic.burcu@metu.edu.tr yazabilir, sorularınızı yöneltebilirsiniz.

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.