Bu sayfayı paylaş

TechAnkara Proje Pazarı açılıyor100 teknoloji projesi Ankara’da sergileniyor.

Ankara Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Ankara Girişim Projesi resmi olarak başladı ve bu yıl TechAnkara Proje Pazarı, Ankara Girişim Projesi ile daha güçlü olacak. TechAnkara Proje Pazarı 16 Ekim 2017 Pazartesi günü ATO - Congresium Ankara’da gerçekleştirilecek.

TechAnkara Proje Pazarı için 548 başvuru alınmış; başvuruda proje bilgilerini tamamlayan 353 proje idari değerlendirmenin ardından 37 üyeden oluşan jüri değerlendirmesine tabi tutulmuştu. Her bir proje en az 2 jüri üyesi tarafından yenilikçilik, ticarileşme potansiyeli, sosyal çevre ve çevresel fayda ile takım konularında değerlendirilmişti. Bu değerlendirmeler sonucunda 100 proje belirlenmişti.

Congresium Ankara’da (Söğütözü Cad. No.1) sergilenecek 100 proje içinden, ticarileşme ödülü olarak birinciye 40 bin TL, ikinciye 25 bin TL, üçüncüye 15 bin TL ile, diğer birçok kategoride ödüller verilecek.

Etkinlik günü yatırımcı görüşmeleri yapılacak. Melek yatırımcılar ve melek yatırım ağ temsilcileri B2B (business to business, firmadan firmaya e-ticaret modeli) görüşmeleri yapacak.

TechAnkara Proje Pazarında yer alacak projelerden bazıları şunlar:

Döner kanatlı hava platformları için sanal küre tabanlı kayan harita sistemi

Mobil gitar amfisi uygulaması

Enerji hatlarında oluşan buz yükünü azaltma cihazı

Ev tipi sperm test cihazı

Yoğunlaştırılmış güneş enerjisi ile kurutma yapan otomasyonlu gıda kurutucu sistem

Meme kanseri projesi

ParkEdio Otonom Park Asistanı

Siber Tehdit İstihbaratı

Tekrar kullanılabilir cep telefonuna entegre kan şekeri ölçüm projesi

Yapboz robotik eğitim kiti

M. Serdar Kuzuoğlu TechAnkara Proje Pazarında: Bilişim yazarı M. Serdar Kuzuoğlu, konuk konuşmacı olarak 15:45 - 16:45 saatleri arasında kürsüde olacak, kaçırmayın.

Ziyaretçi kaydı yaptırın: TechAnkara Proje Pazarını ziyaret etmek istiyorsanız ankaraprojepazarı web sitesindeki formu doldurmanız, ziyaretçi kaydı yaptırmanız gerekiyor.

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.