Bu sayfayı paylaş

Tatilde çocuklarla nereye gitmeliÖğrenciler ve aileler için etkinlik önerileri.

Bu eğitim öğretim yılının 1. dönemi tamamlandı. 6 Ocak’ta başlayacak 2. döneme kadar tüm öğrencilere, ailelerine ve öğretmenlere iyi tatiller dileriz.

Yarıyıl tatilinde çocuklarınızla nitelikli zaman geçirmeniz; onları başka zamanlar, başka yaşamlarla tanıştırmanız ve yapabilecekleri her şey için cesaretlendirmeniz için size birkaç önerimiz var:

PTT Pul Müzesi

Ulus’taki 91 yıllık tarihi binada bulunan müzenin alt katında Çocuk Kulübü var; gezmeye buradan başlayabilirsiniz. Çocuklarınız “Osmanlıdan Kurtuluş Savaşı yıllarına, Cumhuriyetimizin ilk yıllarından günümüze” haberleşme tarihimizi örnekleriyle görecekler ve kesinlikle sıra dışı bir gün geçirecekler. Dünyada az sayıda ülkede uygulaması olan kişisel pul hizmeti de dikkatlerini çekecektir. Müzeyi pazar günleri hariç, her gün 09:00-17:00 saatleri arasında ücretsiz gezebilirsiniz. Detayları daha önce yazmış olduğumuz Ankara’nın övüncü: PTT Pul Müzesi başlıklı yazımızda bulabilirsiniz. Diğer müzeler ve müzelerin eğitimdeki rolü için Ankara Müzeleri, Çocuk ve Eğitim başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.


Birlikte sinemaya gitmek isterseniz yarıyıl tatilinde şu filmler gösterimde olacak:

Can Dostum / A Dog’s Purpose (komedi-dram)

Moana (animasyon, macera)

Pepee: Birlik Zamanı (çizgi film, macera)

Olanlar Oldu (Ata Demirer, komedi)

Cesur Kahraman: Ejderha Büyüsü (animasyon, macera)

Fırıldak Ailesi (animasyon, macera)

Tüylü Kaçak (animasyon, macera)


Ankara Çağdaş Sanat Tiyatrosu (AÇS) çocuk oyunları Kralın Kulakları 11 Şubat’a kadar devam ediyor. Yağmur Damlası Supi ise 25 Şubat’a kadar sahnelenecek. Anıttepe’de, Gençlik Caddesi 24 numarada bulunan AÇS’nin çocuk oyunları programını web sitesinde görebilir, siteden biletinizi alabilirsiniz.

Anteres Sanat Merkezi Tiyatrosu, 21 Ocak Cumartesi günü saat 12:00’de Tom ve Jerry adlı oyunu sahneleyecek. Oyun 3-10 yaş grubu için, biletler biletixte.

Murat Kürüz’ün yazdığı, Murat Ergür’ün yönettiği Canım Kardeşim Müzikali 29 Ocak Pazar günü 13:00 ve 15:00 saatlerinde MEB Şura Salonunda sahnelenecek. Çocukların dans edip şarkı söyleyebileceği bu eğlenceli müzikalin biletleri de biletix’te.

Pembe Kurbağa Çocuk Tiyatrosu 3-10 yaş grubu için 21 Ocak’ta saat 12:00’de Bir Robot Hikayesi adlı oyunu; 2-8 yaş grubu için saat 15:00’te Sevgili Toprak ile Papatya adlı oyunu sahneleyecek. Biletler gişede (Büklüm Sokak, No. 8) ve biletinial’da.

• Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara İlçe Belediyeleri

Belediyelerimizin çoğu ücretsiz olan etkinliklerini ilgili web sitesine girerek görebilir, detayları öğrenebilirsiniz.

Ankara’nın çeşitli semtlerinde bulunan pek çok Sanat Atölyesi de tatil nedeniyle etkinlikler, kurslar düzenledi; web sitelerinde görebilirsiniz.

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.