Bu sayfayı paylaş

Sosyal Medya Markanıza Ne Kazandırır?Sosyal medya firmalara, markalarının bilinirliğini artırmada ve tüketicilerin markayı benimsemeleri konusunda çok etkin pazarlama fırsatları sunuyor.

Hızla gelişen teknolojiyle birlikte sosyal medya platformlarının etkisi de gün geçtikçe artmakta. Ülkemizde sosyal medya ağlarının işlevi küçük işletmeler tarafından tam anlamıyla bilinmemekte ve genellikle bireysel amaçlar için kullanılmaktadır. Oysaki sosyal medya platformları firmalar için artık vazgeçilmez dijital pazarlama mecralarına dönüşmüştür.

Siz bireysel olarak nasıl sosyal medya olmadan yapamıyor, yaşayamıyorsanız; markanız da sosyal medyada olmadan yapamaz. Sosyal medyanın olanaklarını iyi kullanan muadil veya rakip markalar karşısında zayıflar. Sosyal medya markanızın müşterileri ve potansiyel müşterileri arasında bir köprü durumundadır.


Son zamanlarda geleneksel medyaların da eskisi kadar etkili olmadığını, yerini dijital medyalara bıraktığını görüyoruz. Artık müşteriler ihtiyaçları olan ürünü bulmak için geleneksel medyalara bakmak yerine; internet ortamında firmaları ve ürünleri inceliyor, alternatiflerine bakıyor, karşılaştırmalar yapıp, başka kullanıcıların deneyimlerini inceleyerek seçim yapıyor. Arama motorları sayesinde firmaların / markaların online dünyadaki varlıklarını mutlaka değerlendiriyor.


İyi yönetilen bir sosyal medya ile;

  • Hizmet ya da ürünlerinizi mevcut ve olası müşterilerinize daha iyi tanıtabilirsiniz.
  • Kampanyalarınızı ve yaptığınız işleri duyurabilirsiniz.
  • Müşterilerinizle bağ kurabilir, karşılıklı konuşmalar başlatabilirsiniz.
  • Marka bilinirliğinizi artırabilirsiniz.
  • Hedef kitlenizin markanızdan beklentilerini öğrenebilir, buna göre pazarlama stratejinizde yenilemeler yapılandırarak yeniden pazarlama yapabilirsiniz.
  • Daha az maliyet ile daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz.
  • Web sitenize olan trafiği artırabilirsiniz.
Sosyal medyanın, firmanız / markanız için bu kadar fazla avantajı varken siz de hemen dijital dünyada yerinizi alın. Önce planlayın, hazırlığınızı yapın ve harekete geçin. Tutarlı ve kaliteli paylaşımlarla, sağlıklı iletişimle ve sabırla yol alın. Sosyal medyanın sağlayacağı olanaklar hem bugününüzü zenginleştirecek hem de sizi geleceğe taşıyacaktır.Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.