Bu sayfayı paylaş

Şirindere, Çaldağ ve Gümüşdere’de dönüşüm başladıAnkara’da 3 yeni kentsel dönüşüm projesi başladı.

Mevcut kentsel dönüşüm projelerinin yanı sıra 3 yeni kentsel dönüşüm projesini daha uygulamaya geçirecek olan Ankara Büyükşehir Belediyesi; Şirindere, Çaldağ ve Gümüşdere Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projeleri ile ilgili çalışmalara başladı.

Şirindere Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi

Çankaya ilçesi, Karakusunlar Mahallesi sınırları içindeki 17.26 hektarlık alanda gerçekleştirilecek olan Şirindere Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Ankara Büyükşehir Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereğince yürütülecek.

Şirindere Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi sahasında hazineye ait 123.600 metrekare, şahıs mülkiyeti olarak 13.000 metrekare alan bulunuyor. Projede 2981 sayılı yasa kapsamında imar affına müracaatı olan 142 adet yapı, imar affına müracaatı olmayan 86 adet yapı, tapulu mülkiyeti üzerinde bulunan 13 adet yapı ve imar yolu üzerinde kalan (yolda kalan) 11 adet yapı olmak üzere toplamda 252 adet yapı proje alanı içerisinde yer alıyor.

Çaldağ Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi

Çankaya ilçesi sınırları içinde olan ve antenler-vericiler bölgesi olarak bilinen alanda, Çaldağ Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi için inşa öncesi çalışmalar başladı. 763 bin 330 metrekare büyüklüğündeki bir alanı kapsayan proje, 2010 tarihinde dönüşüm alanı olarak ilan edildi.

Büyükşehir Belediyesi, 93 tapu tahsis belgeli ve 207 adet belgesiz olmak üzere toplam 300 gecekondunun tespitini yaptı. İnşa çalışmalarına kısa sürede başlanacak olan proje alanında bulunan anten ve vericiler kaldırılarak başka bir yere taşınacak.

Gümüşdere Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi

Keçiören ilçesi, Gümüşdere Mahallesi sınırları içinde bulunan 109 bin 531 metrekarelik alanda, Gümüşdere Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi için uygulama öncesi çalışmalar başladı.

Uygulama esasları hazırlık aşamasında olan proje kapsamında 144 adet ruhsatlı ve 285 adet ruhsatsız, toplamda 429 adet bağımlı ve bağımsız bölüme sahip mesken tespit edildi. Projenin uygulanması çalışmalarına başlandı.

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.