Bu sayfayı paylaş

Şenay Lambaoğlu Ankara’da!Türkçe sözlü cazın duru sesi Şenay Lambaoğlu, 1 Nisan’da Ankara’da SAMM’s bistro’da.

Şenay Lambaoğlu SAMM’s bistro’da.

Sözü ve müziği kendisine ait şarkılarıyla tanıdığımız; duru ve dingin sesi, etkileyici yorumu, romantik ve insancıl şarkılarıyla ile çok sevilen Şenay Lambaoğlu’nu dinleme şansını kaçırmayın. SAMM’s bistro’da sahneye çıkacak olan Şenay Lambaoğlu’na cazın ustaları Janusz Szprot (piyano) Murat Ulus (bas) Doruk Gönentür (trompet) ve Burak Durman (davul) eşlik edecek. Konser 01 Nisan 2016 Cuma akşamı, saat 21:00’de başlayacak.

Şenay Lambaoğlu; söz yazarı, besteci ve yorumcu...

Almanya’da doğan, okul yıllarında müziğe başlayan Şenay Lambaoğlu liseden mezun olduktan sonra Pera Güzel Sanatlar Akademisinde Müzik ve Drama eğitimi aldı. İstanbul Üniversitesi Avrupa Topluluğundaki öğrenimi yıllarında cazın ustaları ile çalıştı. Öğrenimini tamamlayınca Boston’a gitti ve çok değerli müzisyenlerle çalıştı. Harward Üniversitesi’nin vokal workshopuna katıldı.

İçimde Aşk Var, Zarf Tümleci, Başka Türlü Bir Şey...

Şenay Lambaoğlu İstanbul’a döndükten sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Müzik Bölümüne girdi. Uluslararası caz projelerinde solist olarak yer aldı ve değerli müzisyenlerle çalıştı. Aynı Üniversitede master yaptı. Bir rock albümünde yer aldı, İstanbul Caz Festivalinde sahneye çıktı. İlk solo albümü İçimde Aşk Var’ı 2012’de çıkardı. 19. İstanbul Caz Festivalinde yer aldı. 23. Akbank Caz Festivali ve 17. Uluslararası Caz Festivalinde sahneye çıktı. 2014’te, şarkıların neredeyse tamamı kendisine ait olan Zarf Tümleci adlı albümünü çıkardı. Aralık 2015’te “bir saygı albümü” olarak değerlendirilen Başka Türlü Bir Şey’i çıkardı. Albümde insanı, aşkı, umudu anlatan Can Yücel, Nazım Hikmet, Ömer Hayyam, Füruğ Ferruhzad gibi ozanların şiirlerini duru sesi ve etkili anlatımıyla yorumladı. 15 yıla pek çok şarkı, konser, proje ve üç albüm sığdıran genç sanatçı; festivallerde, caz mekanlarında sahneye çıkmaya, şarkılar ve projeler üretmeye devam ediyor.

Şenay Lambaoğlu; şiirden şarkıya...

Şarkı yazıp söyleyen, albümlerini olabildiğince kısa sürede ve canlı kaydedip değiştirmeyen ve çok kaliteli çalışmalara imza atan Şenay Lambaoğlu, bir soru üzerine yapıtları için “Şarkılarımda içselleştirerek anlatmaya çalıştığım kayıplarım, korkularım, umutlarım ve tabii ki aşklarım var.” demiş. Biz o şarkılarda şiiri, ötekileştirmeye karşı hümanist duruşu, tüm insani değerlere karşı hassasiyeti, yılların deneyimiyle süzülüp arınmış yorumu da görüyor ve O’nu çok seviyoruz. İyi ki bu Cuma Ankara’da.

Kaçırmamak gerek...

SAMM’s bistro adres:

Uğur Mumcu Cad. No.19 GOP Ankara

SAMM’s bistro tel: 0312 447 90000

ArabulAnkara/Samms bistro Caz

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.