Bu sayfayı paylaş

Sanatın başkenti AnkaraAnkara’da 23-27 Kasım sanat-kültür etkinlikleri.

“Dünya aydınlık olsaydı sanat olmazdı.” der Camus. Dünyanın, ülkenin, insani ilişkilerin gerçek ya da yapay gündemi karanlık olsa da zaman zaman, sanatın başkenti Ankara’da sanatçılar daha güzel bir dünya için üretiyor, paylaşıyor. Ankaralı, sanatı ve sanatçıyı destekliyor, takip ediyor. Her zaman olduğu bu hafta da Ankara sanat-kültür etkinlikleriyle yine canlı, yine öncü.

10. Uluslararası “Flamenko Ankara” Festivali

Flamenko Ankara Derneğinin gösterisi 23 Kasım Çarşamba akşamı saat 20:00’de Çağdaş Sanatlar Merkezinde başlayacak. ÇSM Kennedy Cad. No. 4’te, biletler Biletix’te. Festival kapsamında ayrıca;

26 Kasım’da Nesibe Aydın Sanat Akademisinde, saat 20:00’de Doruk Okuyucu Ensemble,

28 Kasım’da ODTÜ KKM’de, saat 20:00’de Ceyhun Güneş 20. yıl gitar resitali,

30 Kasım’da ODTÜ KKM’de, saat 20:00’de Diego Del Morao konseri gerçekleştirilecek.

Kültürel Miras Çalışmalarına Bakış

Vehbi Koç Ankara Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezinin (VEKAM) düzenlediği panelde Koç Üniversitesi kütüphanelerinde bulunan kültürel miras koleksiyonlarının önemi, akademik araştırmalara katkıları ve dijitalleştirme süreçleri ele alınacak. Panel, 25 Kasım’da, Keçiören’deki Ankara Bağ Evinde saat 14:00’te başlayacak.


Ülkü Aybala Sunat konseri

Konser SAMM’s bistro’da 25 Kasım Cuma akşamı saat 20:30’da başlayacak. İlk solo albümü Artiz Kahvesi’ni bu yıl yayınlayan Ülkü Aybala Sunat’a piyanoda Janusz Szprot, basta Murat Ulus, davulda Serkan Alagök eşlik edecek. Konserde caz standartlarının yanı sıra değişik tarzda parçalara da yer verilecek. SAMM’s bistro, Uğur Mumcu Cad. No.19 GOP’ta. Tel. 0312 447 9000

Filiz Çakıroğlu fotoğraf sergisi Sergi 25 Kasım Cuma akşamı, saat 18:00’de ÇSM’de açılacak ve 30 Kasım’a kadar devam edecek.

Aksak Ritmler konseri Bilkent Senfoni Orkestrasının 26 Kasım Cumartesi akşamı vereceği konserde “yüzyılın yeteneği” olarak nitelendirilen vurmalı çalgılar virtüözü Christoph Sietzen, İsrailli besteci Avner Dorman’ın “Frozen in Time” başlıklı yapıtını Türkiye’de ilk kez seslendirecek. Konseri Şef Toshiyuki Shimada yönetecek. BSO konserin ikinci yarısında 20. yy’ın en önemli bestecilerinden Igor Stravinsky’nin yapıtı Petruşka’yı yorumlayacak. Biletler ticket Bilkent’te.

Senio Diaz gitar konseri Efsanevi gitarist Maestro Alirio Diaz anısına verilecek konser Türk Amerikan Derneği (TAD) Coşkun Daş Tiyatro Sahnesinde, saat 19:30’da başlayacak. Biletler TAD danışmada ve Biletix’te.

Musa Eren İşkodralı ve Ayşe Aytuğ resitali Mozarthaus Sanat ve Konser Evinde, 26 Kasım Cumartesi akşamı saat 20:00’de başlayacak viyolonsel ve piyano resitalinin biletleri Dost Kitabevleri ile Biletix’te. Mozarthaus, Nilgün Sok. Çankaya’da. Program: F. Francoeur, L. van Beethoven, F. Chopin.

Arabulucu Ankara Sinema Derneğinin düzenlediği 22. Gezici Festival’in 27 Kasım Pazar günü yapılacak etkinliği, James Demo’nun dünya festivallerini dolaşan filmi Arabulucu / The Peacemaker gösterimi ve filmin kahramanı Padraig O’Malley ile söyleşi olacak. Etkinlik, Çağdaş Sanatlar Merkezinde 14:00-17:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. ÇSM Kennedy Cad. No. 4’te, biletler Biletix’te.

Üstü Kalsın Cemal Süreya’nın şiirlerinden ve düzyazılarından oluşan, müziğin şiirlere eşlik ettiği tek perdelik gösteri Ankara’da; 27 Kasım’da saat 16:00’da ve 18:30‘da ODTÜ B salonunda. Üstü Kalsın’da Hakan Gerçek simgeler ve çağrışımlarla düzenlenmiş sahne atmosferinde Cemal Süreya’nın şiirlerini seslendiriyor. Biletler Biletix’te.

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.