Bu sayfayı paylaş

SAMM’s bistro cazın devlerini ağırlıyor.Ayşe Gencer ve İmer Demirer SAMM’s bistro’da

Altı yıldır Ankara’nın, Türkiye’nin ve dünyanın pek çok sanatçısına sahnesini açan SAMM’s bistro’da bu Cuma Ayşe Gencer ve İmer Demirer konser verecek.

Ayşe Gencer

Ayten Alpman ve İlham Gencer’in kızı olarak dünyaya gelen, klasik müziğin ve cazın tınılarıyla erken yaşta tanışan, piyano çalarak müziğe başlayan, 20 yaşında Hafif Batı Müziği Caz Vokalisti Yarışmasında birinci seçilerek profesyonel müzik yaşamına başlayan Ayşe Gencer, 2011 yılında Bud Beatiful adlı caz albümünü çıkardı. Albümde İmer Demirer (trompet), Serkan Özyılmaz (piyano), Matt Hall (bas), Cem Aksel (davul), Meriç Demirkol (alto saksafon) ve Tuna Çakır (perküsyon) da yer aldı. Yıllardır yurt içinde ve yurt dışında pek çok konser veren Ayşe Gencer şimdi de Ankara’da, SAMM’s bistro sahnesinde.

İmer Demirer

Ressam Ferruh Başağa’nın torunu olan, 1976‘da MSÜ Devlet Konservatuvarına giren ve 12 yaşında trompet çalmaya başlayan, konservatuvar yıllarında caza ilgi duyan ve profesyonellerle çalmaya başlayan; bugün caz müziğin en önemli trompetçilerinden biri olan ve soloları dünyanın en önemli cazcılarıyla boy ölçüşen İmer Demirer, pek çok sanatçının albümünde yer aldı, önemli cazcılarla aynı sahneyi paylaştı. TRT Caz Orkestrasında çaldı, dersler verdi. 2009’da You, Me & Char albümünü yayınladı. Albümde Serkan Özyılmaz (piyano) ve Cem Aksel (davul) ile çaldı.

Ayşe Gencer ve İmer Demirer’e Janusz Szprot (piyano), Murat Ulus (bas), Serkan Alagök (davul) eşlik edecek.

Bodrum’da bir konserde tanışan ve mutlu bir evliliği yıllardır sürdüren bu iki büyük sanatçıyı, caz müziğinin iki değerli temsilcisi Ayşe Gencer ve İmer Demirer’i Ankara’da dinleme şansını kaçırmayın.

Tarih: 20 Ocak Cuma

Başlama saati: 20:30

Tel: 312 447 9000

Adres: Uğur Mumcu Cad. No.19 GOP

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.