Bu sayfayı paylaş

Ricky Ford Ankara’daEfsane cazcı Ankara’da sahneye çıkacak.

Amerikalı efsanevi saksafonist Ricky Ford, 27 Ocak 2018 Cumartesi akşamı SAMM’s bistro sahnesinde olacak. Tenor saksafonda dünyanın sayılı isimlerinden olan büyük ustaya, Türk müzisyenler Engin Recepoğulları (tenor saksafon), Ozan Musluoğlu (bas) ve Ayhan Öztoplu (davul) eşlik edecek.

Ricky Ford: 1954’te Boston, Massachusetts’te doğdu. Müziğe davulla başladı. 15 yaşında iken Rahsaan Ronald Kirk’ten esinlenerek saksafon çalmaya başladı. Boston’da bir kulüpte çalarken kendisini dinleyen ve etkilenen Ran Blake, New England Konservatuvarında eğitim alması için kendisini ikna etti. New England Konservatuvarında okuduktan sonra 1974’te Duke Ellington Orkestrasına katıldı. 1976-77’de Charles Mingus ile, ardından diğer gruplarla çaldı; albümler kaydetti.

Güçlü bir tenor saksofoncu ve besteci olan Ricky Ford 1977’de ilk albümü Loxodonta Africana’yı yayınladı ve ardından diğerleri geldi. İstanbul Bilgi Üniversitesinde profesör olarak çalıştığı yıllar dahil (2001-2006) birçok genç müzisyen yetiştirdi. Bir dönem Fransa’da yaşadı ve efsane yine Türkiye’de.

Ankaralı caz tutkunları, Ricky Ford 27 Ocak’ta SAMM’s bistro sahnesinde olacak; bu performansı kaçırmayın. SAMM’s bistro Uğur Mumcu Cad. No.19 GOP’ta. Tel: 0312 447 9000

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.