Bize Ulaşın: +90 (312) 442 37 32
Bizi Takip Edin:
Bu sayfayı paylaş

ODTÜ Rektörlüğü Bahar Şenliği’ni İptal EdinceODTÜ 33. Bahar Şenliği için öğrencilere sanatçılardan ve Çankaya Belediye'sinden destek.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi ODTÜ Uluslararası Gençlik Topluluğu (UGT) tarafından düzenlenen ve her yıl dört gün süren şenlik yıllarda öğrenciler tarafından 'Devrim Stadyumu' olarak adlandırılan alanda yapılıyordu. Rektörlük, öğrencilerin bu yıl da şenliği aynı yerde yapmak istemine karşı çıkarak otoparkta yapabileceklerini belirtti. Öğrenciler bu teklifi kabul etmeyince Rektörlük şenliği iptal etti.

Rektörlükten öğrencilere yapılan açıklamada “İlgili topluluklara Bahar Şenliği ile ilgili, üniversitemizin mevcut olanakları çerçevesinde, özellikle topluluklarımızın potansiyelini ve üniversitemizin uluslararası yönünü ortaya çıkaracak şekilde 24, 25, 26 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilmek üzere bir şenlik formatı önerilmiştir.

Söz konusu öneri, KKM Otopark alanının saat 22:00’ye dek ve KKM salonlarının mesai saatleri içinde topluluk standları ve etkinlikleri için kullanımı, otopark alanında Rektörlük olanakları ile kurulacak sahnede müzik topluluklarının sahne alması, Avusturya Elçiliği katkıları ile Avusturya’dan gelecek sanatçıların konseri, uluslararası öğrenci standlarının kurulması ve kermes talebinde bulunan toplulukların hazırlayacakları yiyecek standlarını içermektedir.

Yukarıda ayrıntıları verilen öneri, şenlik formatının geçtiğimiz yıllardaki hali ile kalması talebi ile UGT tarafından kabul edilmemiştir. Bu çerçevedeki şenliğin üniversitemizin mevcut teknik ve idari olanakları ile gerçekleştirilmesi mümkün olmadığından, 33. Bahar Şenliği’nin yapılamayacağını bilgilerinize sunarız.” denildi.

UGT de açıklamasında, 8 Nisan tarihli toplantıda üniversite yönetimi ile her alanda anlaşmaya varmış olmalarına karşın ertesi gün Rektörlük tarafından kendilerine tüm etkinlik ve alanların iptal edilerek, şenliğin yalnızca KKM ve otoparkına kurulacak tek bir sahnede yapılacağı bilgisinin kendilerine iletildiğini söyledi.

UGT, Facebook sayfasından yaptığı açıklamada, "Rektörlük tarafından gönderilen mailde de yazıldığı gibi bize sunulan şenlik planının bu şartlar altında tarafımızca kesinlikle kabul edilmeyeceği iletildi. İletişimin yönetimce koparıldığı bu noktada, şenliğin yapılamayacağını biz de sizler gibi rektörlük tarafından atılan ortak mail ile öğrendik.” dedi.

UGT, Bbu kararla sadece şenliğin değil, "öğrencilerin yıllardır elleriyle ördüğü ODTÜ kültürünün de yıpratılmak" istendiğini belirtti.

Bu gelişmelerin ardından çok sayıda sanatçı şenliğin düzenlenmesine katkıda bulunacaklarını belirterek destek mesajları attı. Tweitter’da #ŞenliğineSahipÇık etiketi birinci sıraya yerleşti.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen de şenliği ve konserleri ODTÜ yakınlarındaki Uğur Mumcu Parkı'nda yapmayı ya da yine ODTÜ’de aynı yerlerde ve hir yıl olduğu gibi yapılmasını, maddi, teknik, tüm desteği belediye olarak karşılamayı önerdi.


Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.