Bu sayfayı paylaş

ODTÜ Bahar Şenliği Devrim Stadyumu’ndaÖğrencilerin protestoları sonuç buldu. Devrim Stadyumu programa alındı.

ODTÜ öğrencilerinin, okulun simgelerinden Devrim Stadyumu’nun 33. Bahar Şenliği programında yer almasına yönelik düzenlediği protestolar yanıt buldu. Devrim Stadyumu, düzenlenecek şenlikler kapsamına alındı.

16 Nisan günü çok sayıda ODTÜ öğrencisi Rektörlük binası önünde protestodaydı. Öğrencilerin isteği Devrim Stadyumu’nun 33. Bahar Şenliği programında yer almasıydı.

Öğrencilerin eylemleri sonucunda ODTÜ Rektörlüğü ile şenliği düzenleyen Uluslararası Gençlik Topluluğu (UGT) arasında 17 Nisan saat 12.15’te yapılan toplantıda Rektörlük öğrencilerin taleplerini kabul etti. Daha önce şenlik programına dahil edilmeyen Devrim Stadyumu programa dahil edildi.

Rektörlükle yapılan toplantının sonuçlarını, Rektörlük Binası önünde bekleyen öğrencilere yaptığı konuşma ile duyuran UGT Yönetim Kurulu Başkanı Anıl Şimşek "Devrim Stadyumu, her zaman olduğu gibi hepimize açık. Sanatçılarla anlaşıp anlaşamamıza göre gün sayısı değişecek ama kesinlikle Devrim sahnemiz olacak" dedi. Şimşek, şenliğin öğrenciler tarafından sahiplenilmesinin ve dayanışmanın Rektörlüğün tavrını değiştirdiğini söyledi.

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.