Bu sayfayı paylaş

Neden ArabulAnkara?Ankara'nın "en iyi" firmaları, ArabulAnkara'da yerinizi alın; Başta Ankaralılar olmak üzere, tüketicilerin öncelikli tercihi siz olun.

www.arabulankara.com’u açtık.

Ankara'da uzun yıllardır reklam ve halkla ilişkiler alanında çalışan deneyimli insanlar olarak deneyimlerimizi dijital bir projede değerlendirmeye karar verdik. Çağın gereği ve müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda Ankara’ya özel bir proje yaptık ve ArabulAnkara.com’u hayata geçirdik.

ArabulAnkara.com’un en önemli dayanağı, medya stratejileri, medya planlama, medya satın alma, halkla ilişkiler, sosyal medya alanlarında ve Ankaralı reklamverenler uzun yıllar çalışmış deneyimli bir kadro tarafından yürütülmesidir.

Tüm bu faaliyetlerimizi yürüttüğümüz yıllar içinde, hem Ankara’daki güvenilir, çok doğru iş yapan, kaliteli ürün ve hizmet üreten firmaları tanıdık; hem de Ankaralının ihtiyaçlarını ve satın almadaki sorunlarını tespit ettik. Hızla yenilenen teknolojiyle koşut olarak geleneksel medyanın yanı sıra, Ankaralı üretici ile tüketicinin daha hızlı ve etkili bir buluşma platformuna gereksinim olduğunu saptadık. Akıllı telefonlar ve tabletler hayatımızın her anında, her alanında mevcutken Ankara’daki müşterilerimizi en doğru proje ile internete taşımamak olmazdı. Kaliteli ürün ve hizmet üreten firma ile, kaliteyi arayan tüketiciyi en işlevsel djital mecrada yan yana getirmeliydik.

Aradığın ne varsa en iyisi burada!

Bir tüketicinin dijital dünyada kaliteli ürün ya da hizmet üreten firmayı bulması neredeyse imkansızdır. Arama motorlarına yazılan anahtar kelimeler, önce reklam veren firmaları getirir ekrana. Reklam veren üsttedir, önceliklidir; fakat merdivenaltı üretim mi yapar, güvenilir midir, alışveriş sonrasında bulunabilir mi, bilinmez. Birkaç sayfa arayış, pekçok site ya da sosyal medya hesabı ziyaretinden sonra tüketici yorulur, şüpheleri ve güvensizliği artar. Dijital ortamdaki kirlilikten bunalır.

İşte biz pazar araştırmalarımız, gözlem ve deneyimimiz ile, kaliteli firmaları Ankaralılara önermeye karar verdik. En iyileri hedeflediğimiz için, her kategoride firma sayısını en fazla 10 olarak sınırladık. Yıllar boyunca çalıştığımız, tanıdığımız firmaların sadece en iyilerini ArabulAnkara.com’a taşımaya karar verdik.

İşte bu nedenle sloganımızı “Aradığın ne varsa en iyisi burada” olarak saptadık.

Öyle bir proje yapmalıydık ki, ArabulAnkara’da yer alacak kaliteli firmalar;

 • Aynı sektörde yer alan yüzlerce firma içinden kalitesiyle sıyrılsın.
 • Merdivenaltı firmalarla aynı platformda bulunmasın.
 • Aynı kategoride kendi kalitesine denk firmalarla yan yana olsun.
 • Firma sayısı sınırlı olsun.
 • Dijital ortamların reklam bütçesinde tasarrufa geçsin.
 • SEO sorununu çözsün, arama motorlarında üst sıralarda yer alsın.
 • Yenilemekte zorlandığı web sitesinin yarattığı açığı kapatsın.
 • Takip etmekte zorlandığı sosyal ağlarda da yer alsın.

Öyle bir proje yapmalıydık ki, ürün ya da hizmet arayan tüketiciler;

 • İnternette firma aramaktan yorulmasın.
 • Köklü, deneyimli, dürüst, güvenilir, kalitesi belgeleriyle tescilli olan firmalara ulaşsın.
 • Hizmeti ya da ürünü doğrudan firma merkezinden ya da uzman uygulayıcı bayilerden, yetkili satıcılardan alsın.
 • Uygulama/mortaj/işçilik gerektiren işlerde üzülmesin, yorulmasın.
 • Merdivenaltı üretim yapan, kötü hizmet sunan, alışveriş bitince bulamayacağı firmalarla karşılaşmasın.
 • Alışveriş sonrasında da firmaya her aradığında ulaşsın, varsa sorununu çözsün.
 • Kalitesiz, taklit ürün satan; yetkilisi bulunmayan, kalitesiz işçilik ile iş yapan, uzman personeli olmayan, personeli niteliksiz olan; garanti vermeyen, birkaç gün sonra adresinde bulunamayan dolandırıcıların tuzağına düşmesin.

En önemli işlevimiz ne olacak?

Bir tüketici olarak bir ürünü aramak, bulmak ve satın almak zor değildir. Kıyafet, telefon, televizyon, kitap vb. ürünleri internette ya da mağazalarda arayıp alabiliriz. Beğenmezsek değiştiririz. Fakat yaptırdığımız mantolamayı, cam balkonu, tesisatı, ısıtma-soğutma-havalandırma sistemini değiştiremeyiz. Uygulama, montaj, mühendislik, ustalık, işçilik gerektiren işlerde geriye dönüş imkansız gibidir. Üstelik sorunu fark etmek ayları bulabilir. Site ya da apartman yöneticisi olarak yalıtım yaptırırsınız, yağmur yağdığında dökülmeler başlar. Onca para, emek, yorgunluk bir yana; diğer sakinlerle de sorunlar başlar, kavgalar çıkar. Uygulama gerektiren işlerde risk büyüktür. Keşif için çağırdığınız firma yetkilisi incelemesini yapar, sözler verir, garanti eder. Fiyatta anlaşır, işi planlar ön ödemeyi yaparsınız. Sonra;

A markasını kullanacağını söylemiştir, uzakdoğu kaynaklı B markasını kullanır.
1 ayda bitirecektir, 2 ay sürer.
Elemanları uzman, eğitimli, nitelikli değildir. Döker, kırar, dağıtır.
İşi teslim alır, ücreti ödersiniz.
Bozulma, dökülme, kabarma, çatlama, sararmalar başlar.
Yetkiliyi ararsanız, telefonunuzu açmaz.

Paramızı ve sağlığımızı kaybetmemize neden olan bu durumları çoğumuz yaşadık. Ürün almak kısmen daha kolay, hizmet almak çok zordur. Bu nedenle www.arabulankara.com ağırlıklı ürün ve hizmet üreten, hem üretici hem de uygulayıcı firmaları kapsamaktadır.

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.