Bu sayfayı paylaş

Meteoroloji “kar” diyorAnkara’da kar bekleniyor.

Ülkemiz kuzeyden gelen soğuk havanın etkisine girdi. Ankara’da hava Pazartesi, Salı genelikle sisli ve soğuk olacak. Çarşamba günü kuvvetli rüzgar ile birlikte kar geliyor. Soğuk hava Perşembe’ye kadar devam edecek. Hava bu hafta mevsim normallerinin altında seyredecek. Eksili değerler buzlanmaya, dona ve ulaşımda aksamalara neden olabilir, dikkat.

Üniversiteyi Ankara’da, DTCF'de okuyan ve bir süre Ankara’da yaşayan Ataol Behramoğlu’nun üç dizesi ile karşılayalım yeni haftayı ve karı:

"Beyaz, ipek gibi yağdı kar

Bir kız kardan hafif yüreğiyle

Geçip gitti güvercinleri anımsatarak."

Yüreğiniz hafif, haftanız güzel olsun.

13 Şubat, Pazartesi

Sıcaklık gündüz en yüksek 2 derece, gece -7 derece. Hava çoğunlukla bulutlu / sisli olacak. Rüzgar kuzey doğudan saatte 13 km hızla esecek.

14 Şubat, Salı

Sıcaklık gündüz en yüksek 1 derece, gece -7 derece. Hava az bulutlu / sisli olacak. Rüzgar kuzeyden saatte 12 km hızla esecek.

15 Şubat, Çarşamba

Sıcaklık gündüz en yüksek 1 derece, gece -7 derece. Hava kar yağışlı olacak. Rüzgar kuzey batıdan saatte 18 km hızla sert esecek.

16 Şubat, Perşembe

Sıcaklık gündüz en yüksek 2 derece, gece -6 derece. Hava bulutlu, zaman zaman güneşli olacak. Rüzgar kuzey batıdan saatte 15 km hızla esecek.

17 Şubat, Cuma

Sıcaklık gündüz en yüksek 4 derece, gece -6 derece. Hava çoğunlukla bulutlu / sisli olacak. Rüzgar batıdan saatte 9 km hızla esecek.

18 Şubat, Cumartesi

Sıcaklık gündüz en yüksek 7 derece, gece -5 derece. Hava bulutlu, zaman zaman güneşli olacak. Rüzgar batıdan saatte 6 km hızla esecek.

19 Şubat, Pazar

Sıcaklık gündüz en yüksek 9 derece, gece 0 derece. Hava güneşli olacak. Rüzgar kuzeyden saatte 4 km hızla esecek.

20-26 Şubat haftası: Genellikle parçalı bulutlu / güneşli olacak. Hafta ortalamasının gündüzleri 10, geceleri 0 derece olması bekleniyor.


Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.