Bu sayfayı paylaş

Londra değil AnkaraAnkara’da yağmur ne zamana kadar devam edecek?

Yılın hemen her ayı yağış alan Londra yeşil bir kenttir. Ankara da Haziran itibariyle hâlâ yağışlı ve özellikle bu yıl oldukça yeşil. Sürekli yağmurlu ve nemli havası, yemyeşil doğası ile kuzey Avrupa ülkelerinden farklı değil Ankara; özellikle de kuzey ilçelerimiz.

Bugün Londra rüzgarlı, yağmurlu ve en yüksek 16 derece; nem oranı % 90 civarında ve önümüzdeki 7 günün 3‘ünde yağışlı. Ankara çok bulutlu, yağmurlu ve 17 derece; nem oranı % 80 civarında ve önümüzdeki 7 günün 2‘sinde yağışlı. Hava durumu itibariyle birbirine çok yakın iki kent artık Londra ve Ankara.

Yıllarca “kışın soğuk, yazın kuru ve sıcak” olarak tanımlanan; haziranda 34 dereceleri gören “Ankara havası” bu yıl farklı seyrediyor. Ankara Haziran’da Nisan’ı yaşıyor. Peki yağışlar ne zamana kadar devam edecek? İşte haftanın hava durumu:

6 Haziran, Salı

Bugün 12:00-18:00 saat aralığında hava gök gürültülü sağanak yağışlı / sağanak yağışlı. Yağmurdan sonra nem oranı artacak. Rüzgar kuzey batıdan saatte ortalama 15 km hızla esiyor.

7 Haziran, Çarşamba

Sıcaklık gündüz en yüksek 27, gece 14 derece; hava gündüz az bulutlu, zaman zaman güneşli olacak. Yağış % 10. Rüzgar kuzey batıdan saatte ortalama 10 km hızla esecek.

8 Haziran, Perşembe

Sıcaklık gündüz en yüksek 30, gece 16 derece; hava gündüz parçalı bulutlu olacak. Kentin batısı yağış alabilir. Yağış % 10. Rüzgar batıdan saatte ortalama 12 km hızla esecek.

9 Haziran, Cuma

Sıcaklık gündüz en yüksek 28, gece 16 derece; hava gündüz aralıklarla gök gürültülü sağanak yağışlı / fırtınalı olacak. Yağış % 80. Rüzgar kuzey doğudan saatte ortalama 10 km hızla esecek. Şemsiyesiz çıkmayın.

10 Haziran, Cumartesi

Sıcaklık gündüz en yüksek 27, gece 15 derece; hava gündüz çok bulutlu olacak. Yağış % 40. Rüzgar kuzey doğudan saatte ortalama14 km hızla esecek.

11 Haziran, Pazar

Sıcaklık gündüz en yüksek 27, gece 11 derece; hava gündüz sağanak yağışlı olacak. Yağış % 10. Rüzgar güney batıdan saatte ortalama 10 km hızla esecek.

12 Haziran-18 Haziran haftası

Pazartesi,Salı yağış % 20 civarında. Diğer günler hava güneşli. Hafta ortalaması tahmini gündüzleri 27, geceleri 13 derece. Nem ortalaması % 50 civarında.

Yağmur bereketinde günler dileriz.

Fotoğraf: Güvenpark

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.