Bu sayfayı paylaş

KOSGEB 50 bin kredi faiz desteği için başvurular yarın bitiyorKOSGEB’e başvuru için ne yapmalısınız, hangi evrakları götürmelisiniz?

KOSGEB’in son 2 duyurusunu aktaralım önce:

1. KOBİ’lerin dikkatine! 50 bin kredi faiz desteği sadece KOSGEB üzerinden verilmektedir. Cep telefonlarına gelen kredi faiz destek içerikli mesajlara itibar edilmemelidir. KOSGEB tüm destek ve hizmetlerini aracısız ve ücretsiz vermektedir. KOBİ’lerimiz resmi kanallar dışında yapılan herhangi bir açıklama ya da tekliflere itibar etmemelidir.

2. Kredi Faiz Desteği başvurusu için KOSGEB kullanıcı adı ve şifrenizi herhangi bir kişi ya da banka şubeleriyle paylaşılmaması gerekmektedir.

KOSGEB 50 bin TL Kredi Faiz Desteği hakkında

50 bin üst limitli, 12 ay ödemesiz, geri kalanı 3 ayda bir eşit taksitler halinde ödemeli, toplam 36 ay vadeli olarak KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği için;

Başvuru tarihleri: 19. 12. 2016 Pazartesi - 21. 12. 2016 Çarşamba günü saat 24:00’te sona erecektir.

Kredi başvurularınız için http://sifirfaiz.kosgeb.gov.tr adresini kullanabileceksiniz.

İşletmelerin KOSGEB veri tabanına kaydolması ve KOBİ beyannamesinin güncel olması gerekmektedir.

Aynı anda onbinlerce kayıt ve güncelleme yapılmasından dolayı sistemde gecikme yaşanmakta olup kayıt ve güncelleme işlemleri süresiz bir şekilde devam etmektedir.

Kayıt ve güncelleme işlemleri, kredi başvuru tarihleri sürecinde de devam edecektir.

Kredi onaylama sürecinde başvuru sırasına göre herhangi bir öncelik sözkonusu olmamakla birlikte, başvurular tamamlandıktan sonra sistem; işletmeleri değerlendirme kriterlerine ve TÜİK verilerine göre belirlenen il kotaları çerçevesinde sıralayacaktır.

Bu aşamada işletmelerin KOSGEB Müdürlüklerine bizzat başvurmasına gerek yoktur.

Programda yer alan bankalar: Akbank, Denizbank, Garanti Bankası, Halk Bankası, İş Bankası, QNB Finansbank, Vakıflar Bankası, Yapı Kredi, KGF

Destek başvurusunun onaylanması bankalar için bağlayıcı olmayıp, bankalar kredi verip vermemek ve verecekleri kredi miktarını belirlemek hususunda kendi mevzuat ve değerlendirmeleri doğrultusunda hareket edecektir.

KOSGEB’e başvuru için ne yapmalısınız, hangi evrakları götürmelisiniz?

1-KOSGEB’e üyelik kaydınızı www.kosgeb.gov.tr sitesinden yapın. (Üye olmayanlar)

2.E-Kobi’yi tıklayarak giriş yapın, firma bilgilerinizi ve kobi beyannamenizi güncelleyin.

3.Sistemden “Kobi Bilgi Dokümanı” ve “Kobi Beyannamesi”ni indirip çıktısını alın. İmzalayın ve kaşeleyin. Aşağıda belirttiğimiz evrakları da temin ederek bağlı bulunduğunuz KOSGEB İl Müdürlüğüne gidip elden teslim edin.

-İmza Sirküleri

-Vergi Levhası

-Ticaret Sicil Gazetesi

-Faaliyet Belgesi

4. http://sifirfaiz.kosgeb.gov.tr sitesinden başvurunuzu yapın. Bunun için Kosgeb’in evraklerınızın girişini gerçekleştirmiş olması gerekiyor. Bunun için size sms gönderecekler.

Not: Başvuruların yoğunluğundan dolayı sıranın uzun olacağını, sokakta ve soğukta birkaç saat sıra bekleyeceğinizi düşünerek hazırlıklı olmanızda yarar var.

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.