Bu sayfayı paylaş

KGF kefaletiyle kredi alabilirsinizKredi Garanti Fonu, teminat gösteremeyen KOBİ’lere kefil oluyor.

Ekonomimizin dinamosu olan ve KOBİ olarak adlandırılan küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin son gelişmelerden sonra ekonomik olarak çok zorlandığını biliyoruz. KOBİ’lerin finansman desteğine ihtiyacı var; ama bankalar KOBİ’lerin kredi taleplerini teminat veremedikleri için geri çeviriyor.

Geçtiğimiz yılın Aralık ayında KOSGEB Sıfır Faizli KOBİ Destek Kredisi için başvuran firmaların büyük bölümü KOSGEB onayı alamamıştı. Başvurusu onaylananların da hepsi kredi alabildi mi, hayır! Çünkü bankalar kredi yeterliliği için çoğunu uygun bulmadı. Bankalar teminat istediler, işletmeler teminat veremedi derken Kredi Garanti Fonu KOBİ’lerin imdadına yetişti.

KGF, KOBİ'lere kefil oluyor

KGF, teminat gösteremedikleri için bankalardan kredi alamayan KOBİ’lere kefil oldu, oluyor. Bankalar nezdinde kredi değerliliği olan; ancak teminat yetersizliği yaşayan tüm kobiler KGF kefaletinden faydalanabiliyor. Bunun için Kredi Garanti Fonu’na başvurmanız yeterli. Çalıştığınız banka aracılığı ile bu işlemleri kolaylaştırabilirsiniz. Son mali verileriniz, imza sirküleriniz , GİB ve SGK’dan borcunuz olmadığına dair belgeleriniz ile birlikte bankanıza başvurun. KGF başvuru ücreti sadece 250 TL. Bankalar KGF onaylı kredileri KOBİ’lere kolayca kullandırabiliyor.

KGF’nin kefil olduğu krediler: KGF işletmelerin ihtiyaç duyduğu işletme ve yatırım finansmanı için her türlü nakdi ve gayrinakdi kredilere yönelik kefalet veriyor.

KGF kefaletlerinden kimler faydalanabilir?

Bankalar nezdinde kredi değerliliği olan; ancak teminat veremeyen ve bu nedenle kredi kullanamayan, KOBİ olarak tanımlanan gerçek veya tüzel kişi işletmeler KGF kredi kefeletinden faydalanabilirler.

Örneğin siz Ankara’da bir firmasınız. Krediye ihtiyacınız var; ama bankalara teminat veremediğiniz için banka size kredi kullandırmıyor. Bu durumda bu krediyi kullanmanız için KGF kullanacağınız kredinin % 85‘ine kefil olabiliyor. Böylelikle teminat sorunu kalmıyor. KGF’nin anlaşması olan ve aşağıda listesini verdiğimiz bankalardan birine müracat edebilirsiniz. Geri ödemesi 36 aya kadar vadeli kredi alabilirsiniz.

KGF kredisi için hangi evraklar gerekiyor?

  • İmza Sirküleri
  • İşletmenizin güncel mali verileri
  • SGK Borcu Yoktur yazısı (e-borcu yoktur bağlantısını tıklayarak anında belgenizi indirebilirsiniz.)
  • Vergi Dairesinden Vergi Borcu Yoktur yazısı. Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) sitesinden Kullanıcı Girişi yaparak dilekçenizi iletebilirsiniz. Aynı gün içinde belgeniz size e-mail yolu ile ulaştırılıyor.
  • Bankanın size ilettiği Yararlanma Beyanı’nını onaylayıp yine bankanın size ilettiği hesaba, KGF başvuru ücreti olan 250 TL’yi yatırıyorsunuz. Böylelikle başvurunuz tamamlanıyor.

KGF kredisi veren bankalar:

Halkbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank, Eximbank, Ziraat Katılım Bankası, Akbank, Albaraka Türk Katılım Bankası, Alternatifbank, Asya Katılım Bankası, Denizbank, Burgan Bank, Finansbank, HSBC, ING Bank, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Şekerbank, Türk Ekonomi Bankası, Garanti Bankası, İş Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası, Yapı ve Kredi Bankası’ndan kullanacağınız kredilerde KGF kefalet veriyor.

Kredi Granti Fonu hakkında detaylı bilgi için KGF web sitesiBu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.