Bize Ulaşın: +90 (312) 442 37 32
Bizi Takip Edin:
Bu sayfayı paylaş

Kent Orkestrası'ndan Çocuklara "Karagöz Konserde"Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası "Karagöz Konserde" ile çocukları müzikle buluşturuyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası Kent Orkestrası, bütün bir yıla yayılan konserlerinin yanı sıra, Perşembe günleri büyüklere özel “Öğle Arası Dinletileri”nden sonra her hafta Salı günleri de “Karagöz Konserde” ile çocuklarla buluşuyor.

ÇOCUKLARA MÜZİK DÜNYASI TANITILIYOR

Her hafta Salı günü Gençlik Parkı Tiyatro Salonu’nda 12.30-13.30 saatleri arasında Başkentli minik sanatseverleri bir araya getiren Şef Kemal Günüç yönetimindeki Kent Orkestrası, çocuklara dünya müziklerini sevdirmeyi amaçlıyor.

Çalınan şarkıları öğrenerek eşlik eden minik müzikseverler, ücretsiz Karagöz Konserde programı ile ayrıca Geleneksel Türk Gölge Oyunu Karagöz Hacivat gösterisini izleyip, eğlenceli anlar yaşıyor.7’DEN 70’E MÜZİKLE DOLU BİR BAŞKENT

Kent Orkestrası Şefi Kemal Günüç, “Karagöz Konserde” ile çocuklara, müzik dünyasını eğlenceli bir şekilde anlattıklarını belirterek, şu bilgileri veriyor: “Konsere giderken nasıl hazırlanılır? Konsere gittiğimiz zaman nelere dikkat etmeliyiz? Nasıl davranmalı ve nasıl alkışlamalıyız? Tüm bunları tatlı tatlı, esprilerle anlatıyoruz çocuklara… Çocukların sevdiği müzikallerden şarkılar, çizgi film müzikleri, iki müzik devimiz Barış Manço ve Cem Karaca’nın şarkılarını çalarak çocukların katılımını sağlıyoruz. Onlara ayrıca enstrümanları tanıtıyor, müzik dünyasını öğretiyoruz. Amacımız, çocukların iyi bir müzik dinleyicisi olmasını sağlamak. Konserlerimize bütün çocukları bekliyoruz.”


Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.