Bu sayfayı paylaş

Kaygı Bozuklukları ve Stres semineri verilecekStres yönetimi seminerleri devam ediyor.

Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi, Stres Yönetimi Araştırma ve Uygulama Birimi “Sağlığınız için biriken stresinize DUR deyin!” sloganıyla seminerler düzenliyor.

Stres yönetimi seminerleri herkese açık ve ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor; ön kayıt yaptırmanız da gerekmiyor.

Kasım başında Doç. Dr. Okan Cem Çırakoğlu tarafından Cilt Hastalıkları ve Stres semineri verilmiş; egzama, sedef (psoriaris) ürtiker gibi cilt hastalıklarının stresle ilişkili olduğunu gösteren araştırmalara dikkat çekilmiş; stres yönetimi uygulamalarının cilt hastalıklarının tedavisinde olumlu katkısı olduğu ve yaşam kalitesini yükselttiği vurgulanmıştı.

Kaygı Bozuklukları ve Stres semineri

Kaygı Bozuklukları ve Stres semineri, Uzm. Klinik Psk. Didem Sevük tarafından verilecek. Seminer duyurusunda şu bilgilere yer veriliyor:

“Her birimiz zaman zaman stres ve kaygı problemleri yaşayabiliriz. Stres, bir tehdit ya da tehdit algısına verilen bir cevap iken; kaygı, yaşanan stese verilen bir tepki olarak tanımlanabilir. Araştırmalar birikmiş stresin birçok psikolojik rahatsızlıkta hazırlayıcı ve tetikleyici rol oynadığı gibi, kaygı bozukluklarının oluşmasında ve sürdürülmesinde de önemli bir rol oynadığını göstermektedir. Etkili yönetilmeyen stres, psikolojik belirtileri şiddetlendirebilir, tedavi etkililiğini düşürebilir ve hatta bazen kaygı bozukluğu başlatabilir.

Öte yandan stres yönetimi uygulamalarının kaygı bozukluklarının tedavisine olumlu katkısı olduğu ve yaşam kalitesini yükselttiği bilinmektedir.”

Tarih: 22 Kasım 2016

Saat: 13:00-15:00

Yer: Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi, Prof. Dr. Hasan Telatar Konferans Salonu 10. Sok. No.11 Bahçelievler Ankara

Tel: 0312 246 6666 / 2031 - 2224

Stres Yönetimi Araştırma ve Uygulama Birimi

Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi, Stres Yönetimi Araştırma ve Uygulama Birimi tarafından Aralık ve Ocak aylarında verilecek seminerler ise şunlar olacak:

Stres ve Metabolik Sendrom:

Prof. Dr. Nesrin Hisli Şahin

27 Aralık 2016 Salı, saat 13:00-15:00

Stres ve Depresyon:

Öğretim Gör. Dilay Eldoğan

24 Ocak 2017 Salı, saat 13:00-15:00

Ajandanıza not almanızda yarar var.

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.