Bu sayfayı paylaş

“Kare Kare Ankara” Yarışması Fotoğraflarınızı Bekliyor!Ankara fotoğrafları çekmeyi sevenler, Kara Kare Ankara ödüllü fotoğraf yarışması başladı.

Amatör ya da profesyonel fotoğrafçı iseniz, Ankara fotoğrafları çekmeyi seviyorsanız bu yarışma sizin için. ATO’nun düzenlediği “Kare Kare Ankara” yarışmasına Ankara’yı anlatan fotoğraflarınızla katılabilirsiniz. Ankara’nın köyleri, ilçeleri, kent merkezi; doğal ve tarihi zenginlikleri, sanayi bölgeleri, üniversiteleri, sosyal ve ekonomik yaşamı, sokakları, anıları sizin belgelemenizi bekliyor. Kaybetmek üzere olduklarımız da, koruyup kolladıklarımız da sizi bekliyor. Ürettiklerimiz, tüketmekte olduklarımız, değerini bildiklerimiz ve bilmediklerimiz sizi bekliyor. Yarışmaya katılın, Ankara’nın belleğinde ve kalbimizde sizden de bir iz olsun. Ankara’yı bir de sizin objektifinizden görelim. Belki o zaman Ankara’ya “daha farklı” bakarız. Kim bilir, belki O’na artık daha iyi “bakarız”...

Kare Kare Ankara ödülleri:

Birincilik 5 bin TL, plaket ve sergileme

İkincilik 3 bin TL, plaket ve sergileme

Üçüncülük 2 bin TL, plaket ve sergileme

Mansiyon bin TL, plaket ve sergileme

Jüri özel ödülü 5 yüz TL, plaket ve sergileme

Sergileme (en fazla 45 adet) katılım belgesi

Kare Kare Ankara yarışma takvimi:

Son katılım tarihi: 31 Ağustos 2016, Çarşamba

Sonuçların açıklanması: 30 Eylül 2016, Cuma

Ödül töreni ve sergi: 14 Ekim 2016, Cuma


Kare Kare Ankara katılım şartları:

• Yarışma amatör ve profesyonel tüm fotoğrafçılara açık, katılım ücretsiz.

• Kendi anlatım biçiminize uygun her türlü yaklaşım ve yorum serbest.

• Fotoğraflar dijital ortama kayıtlı olarak gönderilecek.

• Her katılımcı yarışmaya en fazla 4 yapıtla katılabilecek.

• Yarışmaya kendilerinin olmayan fotoğrafla katılan yarışmacılar yarışmadan men edilecek.

• Katılımcılar yarışmaya daha önce herhangi bir yarışmada ödül almamış ya da sergilenmemiş yapıtlarıyla katılabilecekler.

• Daha önce herhangi bir yarışmada ödül almış ya da sergilenmiş fotoğraflar ile, bu fotoğrafların kadraj farklılığı içeren görüntüleri yarışmaya gönderilmeyecek.

• Yarışma sonrasında şartnamesine uymayan yapıtın saptanması halinde derece ve ödül geri alınacak; kural ihlali işlemi uygulanacak.

Gönderilecek fotoğraflarda aranan nitelikler:

• Yarışma online fotoğraf yükleme sistemine göre yapılacak; e-posta, posta, kargo, kurye, elden teslim vb. alternatif gönderiler kabul edilmeyecek.

• Yarışmaya katılım http://karekareankara.atonet.org.tr üzerinden yapılacak. Tek bir oturumda yüklenecek. (Dosyaların adlandırılması ve telif hakları ile ilgili kurallarla, diğer ayrıntıları aynı sitede bulabilirsiniz.)

• Fotoğraflar paspartusuz ve kenar boşluksuz olacak; üzerinde tarih, logo, ad, imza vb. işaretler olmayacak.

• Yüklenecek her bir fotoğraf dosyası jpg / jpeg formatında; kısa kenar en az 1920 piksel ve dosya boyutları en az 3 MB, en çok 12 MB büyüklüğünde olacak.

• Keskinlik, kontrast, saturasyon gibi basit müdahalelerin dışında tamamen bilgisayar yazılımları ile oluşturulmuş veya olmayan bir nesnenin / objenin eklendiği / çıkartıldığı fotoğraflar kabul edilmeyecek.

• Fotoğrafın yapısı değiştirilmemiş olacak.

Web sitesinde yer alan bilgiler dışında, yarışma ile ilgili başka bilgilere gereksinim duyarsanız; Ankara Ticaret Odası, Kurumsal Danışmanlık ve Medya İlişkileri Müşaviri Nurten Deliktaş Önel’e yazabilirsiniz: nurten.onel@atonet.org.tr


Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.