Bu sayfayı paylaş

İş Yapalım, güç kazanalım!Geleneksel satış pazarlama yöntemleri artık yetersiz kalıyor. Ankara için de sorun burada başlıyor.

Dünya internette yaşıyor. Evde, sokakta, işte, yolculukta…

  • Web kullanımının % 25’i mobil üzerinden.
  • Dünyadaki 7 milyar insanın 4 milyarı mobil telefona sahip.
  • Geçen yıl dünyada 1 milyar 228 milyon akıllı telefon satıldı.
  • Akıllı telefon kullanıcılarının % 18’i ürün arama ve incelemeyi akıllı telefonlar üzerinden yapıyor; yarısı mobil üzerinden satın alıyor.

Geleneksel satış pazarlama yöntemleri artık yetersiz kalıyor.

Tüketicilerin her an internete bağlı olması, firmaları da dijital değişim için zorluyor. Bütçe sorunu olmayan, global ya da ulusal firmalar / markalar dijitali etkin kullanırken, yerel markalar yatırım için zorlanıyor.

Ankara için de sorun burada başlıyor.

İstanbul hızla geçti dijitale. Ankara’da ise birçok küçük ve orta ölçekli firmanın / KOBİ’nin web sitesi hâlâ eski / durağan. Ankara’da KOBİ’ler, sosyal ağları ya hiç kullanmıyor ya da etkili kullanmıyor. İnternette tanıtımı ise Google reklamı ile sınırlı görüyor.

Dolayısıyla yerel işletmelerden ürün ya da hizmet almak isteyen Ankaralılar da sorun yaşıyor. İnternette arıyor, yoruluyor; ama güvenilir, işinin ehli, uygulayıcıyı, montajcıyı, üreticiyi çoğu kez bulamıyor.

Ankaralı, ustalık ve deneyim gerektiren “çatı, kapı, güvenlik, mutfak, banyo, yalıtım, kanalizasyon” gibi işlerini sağlam ve temiz yapıp teslim edecek, ödeme yaptıktan sonra da ulaşabileceği; servis, bakım, onarım sorunlarına yardımcı olacak firmalara ulaşamayabiliyor. Ya da arama motorlarında iyi gibi görünen bir firma buluyor, firma temsilcisini keşif için çağırıyor; ama hayal kırıklığı yaşıyor. Bazen her şey yolunda gibi görünüyor, işi yaptırıyor; 6 ay-1 yıl içinde kırılma, çatlama, dökülme, bozulmalar başlıyor. Kısacası internette her ürünü bulabilen Ankaralı, özellikle hizmet firmalarını bulamıyor.

Durum bu iken;

  • Ankara merkezli yerel firmalar ya da Ankara’da iş yapmak isteyen firmalar ne yapmalı?
  • Yerel işletmelerden ürün ya da hizmet almak isteyen tüketici ne yapmalı?

En yeni, en işlevsel, Ankara’ya özel internet tanıtım platformunu bulmalı. www.arabulankara.com ‘u kullanmalı, tüm sorunlardan kurtulmalı.

  • Ankara ölçeğinde reklam, tanıtım, online itibar yönetimi, satış-pazarlama için ilk ve tek adres: Arabul Ankara!
  • Büyük, küçük ve orta ölçekli “kaliteli” iş-ürün-hizmet üreten firmaların dijitaldeki en etkili ve hızlı tanıtım platformu Arabul Ankara!
  • Kaliteli firmaları arayan tüketicininin en doğru ve hızlı çözüm platformu Arabul Ankara!

Arabul Ankara’da buluşalım; işimizi, gücümüzü paylaşalım.

İş yapalım, güç kazanalım!

Haydi Ankara, Arabul Ankara’dan dünyaya!

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.