Bu sayfayı paylaş

İş Dünyanın En Büyük Sosyal Ağı LinkedIn Satılıyor!Tüm dünyada iş arayanların, eleman arayanların ve şirketlerin üyesi olduğu LinkedIn 26,2 milyar dolara satılıyor.

Şu anda 17 milyar dolar borsa değerine sahip LinkedIn’i satın alan firma Microsoft! Dünyanın en büyük bilişim şirketlerinden Microsoft’un açıklamasına göre şirket 26 milyar 200 milyon dolar karşılığında LinkedIn’i satın alıyor.

LinkedIn’in CEO’su Jeff Weiner, LinkedIn’in CEO’su olmaya devam edecek ve Mikrosoft CEO’su Satya Nadella’ya raporlama yapacakmış. Şirket Başkanı Reid Hoffman da satışı onayladığını açıklamış.

İşte dijital dünyanın ne kadar büyüdüğünü gösteren en iyi örnek. İş profesyonelleri için özel hazırlanmış bir platform ve 433 milyon LinkedIn üyesinin, platforma kazandırdığı müthiş yansıma...

Şirketin verilerine göre:

  • LinkedIn’in üye sayısı 433 milyon, yıllık büyüme oranı %9
  • Aylık tekil ziyaretçi sayısı 105 milyon, yıllık büyüme oranı %9
  • %60 oranında mobil kullanımı var ve büyüme oranı %49
  • Çeyrek başına sayfa görüntüleme sayısı 45 milyardan fazla ve büyüme oranı %34
  • 7 milyondan fazla aktif iş ilanı var ve yıllık büyüme oranı %101

Linkedin kullanıcıları sitede özgeçmişlerini, iş deneyimlerini içeren bir profil oluşturarak üye oluyorlar. Böylelikle tüm iş dünyası ile etkileşime geçebiliyorlar.Microsoft CEO’su Satya Nadella ve LinkedIn CEO’su Jeff Weiner’ın anlaşmayla ilgili ilk paylaşımlarını linkten izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=-89PWn0QaaY&noredirect=1

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.