Bu sayfayı paylaş

“İklim Değişikliğine Karşı 60 Çözüm” Ankara’da!Yann Arthus-Bertrand’ın fotoğraf sergisi 25 Kasım’da Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde açılacak.

Agence Française de Developpement, Çankaya Belediyesi ve Fransız Kültür Merkezi işbirliğinde; Yann Arthus-Bertrand’ın (GoodPlanet Vakfı) 21 fotoğraftan oluşan “İklim Değişikliğine Karşı 60 Çözüm” sergisi ÇSM’de açılacak. Sergiyi, 25 Kasım 2015-5 Aralık 2015 tarihleri arasında Çağdaş Sanatlar Merkezi, Abidin Dino Sergi Salonunda görebilirsiniz.

Fransa, Aralık 2015’te BM İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi 21. Taraflar Konferansına (COP21) ev sahipliği yapmaya hazırlanırken; Agence Française de Developpement (AFD) ve GoodPlanet Vakfı da bu sergi ile, AFD’nin dünyanın farklı yerlerindeki 71 ajansı aracılığıyla hayata geçirilen iklim değişikliğine karşı mücadele ve ekonomik kalkınmayı bir arada sunan, yenilikçi ve etkili çözümleri görsel olarak vurgulamayı amaçlıyor.

Yukarıdan Dünya (Eart from Above)

Sergi, GoodPlanet Vakfı kurucusu olan, dünyaca ünlü fotoğrafçı Yann Arthus-Bertrand’ın Yukarıdan Dünya (Eart from Above) adlı serisinden seçilmiş 21 fotoğraftan oluşuyor. Bu fotoğraflar iklim değişikliğinin, özellikle dört ana sektörle olan ilişkisini ön plana çıkarıyor:

  • Şehir
  • Tarım
  • Enerjiye geçiş
  • İklim değişikliğine karşı uyum


Çağdaş Sanatlar Merkezi:

ÇSM, Kasım ayı boyunca başka birçok sergi ile birlikte; filmlere, oyunlara, konserlere, konferanslara da ev sahipliği yapacak, kaçırmayın.

Kennedy Cad. No. 4 Kavaklıdere

Tel. 0312. 468 21 05

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.