Bu sayfayı paylaş

Haftanın "Ankara Etkinlik" AjandasıAnkara’da muhteşem 6 konser, 2 oyun sizi bekliyor; işte liste.

Ankarabesk - IF Performance Hall

Yusuf Demirkol’un konuk sanatçı olarak katılacağı konserde, arabesk müziği daha önce hiç duymadığınız bir tarzda dinleyeceksiniz. Arabesk standartlarından çıkıp daha modern ve popüler bir tarzla sunulacak. Konser 2 Mart Salı akşamı saat 21:00’de başlayacak.

IF Performance Hall: Tunus Cad. No14 Kavaklıdere Çankaya Tel: 0312 418 95 06

Deli Kadın Hikayeleri - Ankara Sanat Tiyatrosu (AST)

Tiyatroviya / Kent Oyuncuları Ankara’da. Mine Söğüt’ün kitabından İbrahim Yalçın tarafından oyunlaştırılan, Günay Toprak’ın yönetmenliğini yaptığı oyunda Yasemin Şimşek Tüzün ve Ayşe Hicran Özgür rol alıyor. Deliren, kendini yok eden 21 kadının öyküsünün ve beraberinde tüm insanlık halleri ve çıkmazlarının anlatıldığı oyun, 3 Mart Perşembe akşamı saat 20:00’de başlayacak.

Ankara Sanat Tiyatrosu (AST): İzmir Cad. Ihlamur Sok No.7 Kızılay Tel: 0312 417 76 76

Evrim Özşuca - SAMM’S bistro

Caz severler, SAMM’s bistro’da bu hafta muhteşem performanslarıyla Evrim Özşuca (vokal) Janusz Szprot (piyano) Murat Ulus (kontrabas) Burak Duman (Davul) sizi bekliyor. Muhteşem sesi ve yorumuyla Evrim Özşuca’yı dinleme şansını kaçırmayın. Konser 4 Mart Cuma akşamı saat 20:30’da başlayacak.

SAMM’s bistro: Uğur Mumcu Cad. No.19 GOP Çankaya Tel: 0312 447 90 00


CSO Periyodik Konser - CSO Konser Salonu

Şef: Rengim Gökmen, Solistler: Esin Talınlı (soprano) Aylin Ateş (mezzo soprano) Ayhan Uştuk (tenor) Tevfik Rodos (bas). Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Çoksesli Korosu, Koro şefi: Cem’i Can Deliorman. Program: A. Adnan Saygun, Yunus Emre Oratoryosu. 4 Mart Cuma günü verilecek konser saat 20:00’de başlayacak.

CSO Konser Salonu: Talat Paşa Bulvarı No. 38 Opera Tel: 0312 310 72 90

Baroktan Stravinsky’ye - Bilkent Konser Salonu

Işın Metin (şef) Sergio Azzolini (fagot) Ozan Evruk (fagot) Istvan Vardai (viyolonsel) 5 Mart Cumartesi akşamı verilecek konser saat 20:00’de başlayacak. Program: Vivaldi Fagot Konçertosu, Sol minör, RV.495. Johnsen İki Fagot, Yaylı Çalgılar ve Sürekli Bas için Konçerto, Fa majör. R. Strauss Güllü Şövalye. Schumann Viyolonsel Konçertosu, La minör, Op.129. Stravinsky Ateş Kuşu Süiti

Bilkent Konser Salonu, Gişe Tel: 0312 290 17 75

Siya Siyabend - Nefes Bar

Sokak müziğinin öncülerinden olan, 90’lı yıllarda kurulan, kayıtları elden ele yaygınlaşan ve kendi kitlesini oluşturan grubu, yerel ve evrensel pek çok tarza uzanan yorumlarıyla dinleyebilirsiniz. Konser 5 Mart Cumartesi akşamı 21:30’da başlayacak.

Nefes Bar: Sakarya Cad. Kızılay Tel: 0312 433 02 80

Anlatımlı Tango Dinletisi - Mozarthaus

Tango sevenler, Meltem Anafarta Şendağ (vokal) ve Burak Şendağ’ın (bandoneon) gerçekleştireceği etkinliği kaçırmayın.Etkinlik içeriğinde “Tango müzik kültürü, Müzikal yapılar, Bandoneon ile Klasik ve modern dönem tangolardan örnekler ve dinleti.” yer alacak; 5 Mart Cumartesi akşamı saat 20:00’de başlayacak.

Mozarthaus Sanat ve Konser Evi: Nilgün Sok. No.14 Çankaya Tel: 0533 369 74 50

Shirley (Sumru Yavrucuk) - C. Gökçer Sahnesi

Ankara doğumlu sanatçı Sumru Yavrucuk’un oynadığı; Londra’dan Bodrum’a uzanan ve eğlenceli bir kendini keşfediş hikayesi olan Shirley, Ankara’da bir kez daha sahnelenecek. Tek kişilik komedi Shirley, 6 Mart Pazar akşamı saat 19:00’da başlayacak.

Cüneyt Gökçer Sahnesi: 35. Cad. Çayyolu

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.