Bu sayfayı paylaş

Hacı Bayram Bulvarı trafiğe kapatılıyorHacı Bayram çevresinde düzenleme yapılacak.

Hacı Bayram Veli Cami çevresi, “sokak meydan düzenlemesi ve kentsel tasarım yapım işi” kapsamında 10 Nisan’da trafiğe kapatılacak.

Bölgede bulunan Hacı Bayram Veli Camisi (1427/28) ve Türbesi (1429) ile, Şeyh İzzettin Mescidi (14./15. yy), Ahi Yakup Mescidi (1392), Augustus Tapınağı (İÖ 25-20), tarihi Ankara evleri ve diğer tarihi yapıları ya da alışveriş için dükkanları ziyaret etmeyi düşünüyorsanız aracınızla gitmemenizi öneririz.Ankara Büyükşehir’in Hacı Bayram Bulvarı duyurusu:

Hacı Bayram-ı Veli Camii’ne Araç Geçişini Sağlayan Bulvar 10. 04. 2017 Tarihi İtibariyle Araç Geçişine Kapatılacaktır.

Hacıbayram Camii ve Çevresi, Sokak Meydan Düzenlemesi ve Kentsel Tasarım Yapım İşi kapsamında 04.01.2017 yer teslimi yapılarak işe başlanılmıştır. Bu kapsamda Hacıbayram Camii’ne araçla geçişi sağlayan Hacıbayram-ı Veli Bulvarı yeniden düzenlenecek olup, 10. 04. 2017 tarihi itibari ile araç geçişine kapatılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.Hacı Bayram’a Kur’an Mucizeleri Müzesi yapılacak.

Ankara Büyükşehir Belediyesinin diğer bir duyurusunda Kur’an Mucizeleri Müzesi için uygulama çalışmalarının başlayacağı belirtiliyor.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, Ankara 2 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu tarafından ön projesi onaylanan ve Hacı Bayram’da yapılması planlanan Kur’an Mucizeleri Müzesi uygulamalarının, Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanlığınca yapılmasını kabul etti.

Belediye Meclisinin yaptığı olağan toplantısına sunulan Başkanlık yazısında, Ankara 2 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulunun, Şubat ayında Ulus Tarihi Kent Merkezi Yenileme Alanı içinde yer alan Hacı Bayram Mahallesinde yapımı planlanan Kur’an Mucizeleri Müzesinin ön projesinin uygun olduğuna karar verdiği belirtildi. 5366 Sayılı Kanun ve ilgili yönetmelikler doğrultusunda onaylanan ön proje ile uygulamalarının Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanlığınca yapılması talebi oy birliğiyle kabul edildi.


Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.