Bu sayfayı paylaş

Fıçı Meyhane’de sonbahar36 yıllık yaşamının 23 yılını Ankara’da geçiren Orhan Veli Kanık “Bir de rakı şişesinde balık olsam” diyerek noktayı koymuştur meyhane kültürünün dizelerine.

Bu dizeyi aşan bir dize daha yazılmamış; 41. yılındaki Fıçı’yı aşan bir meyhane daha açılmamıştır Ankara’da. Ankaralıların iyi bildiği, Ankara’ya gelenlerin çok çabuk öğrendiği Fıçı Meyhane, bu sonbahar-kış dönemini de yine bilinen ambiyansı, yenilenen lezzetleriyle açtı. Duvarda Yeşilçam’ın unutulmazları, masada çiçek, bardakta buz… Keman ve uda eşlik eden naif sesler, Ankara akşamlarının serinliği, kalplerin sıcaklığı… Muhteşem lezzetler, doyumsuz sohbetler…

Fıçı Meyhaneyi hangi sözcük tanımlar? Samimi, doğal, naif, nezih. Dostluk, muhabbet, paylaşım… Belki hepsi birden. En iyisi siz Fıçı’ya gidin ve kendi meyhanenizi kendi sözcüklerinizle betimleyin. Biz menüyü ve adresi yazalım; gerisi size kalsın.


Fıçı - meyhane klasikleri

Şakşuka. Humus. Rus salatası. İs kokan patlıcan köz ilaveli atom. Zeytinyağlı lahana dolması (sıcak servis ve kızgın tereyağ eşliğinde). Bol otlu Girit ezmesi. Zeytinyağlı barbunya. Zeytinyağlı enginar. Zeytinyağlı fava (soğan, dereotu ile yapılan sos ilaveli). Mücver. Köz patlıcan salatası. Baharatlı Arnavut ciğeri. Süzme yoğurtlu semizotu. Deniz börülcesi. Beş malzemeli mantar salatası.

Fıçı - ara sıcaklar

Tereyağlı güveç işkembe. Kalamar tava. Güveçte karides. Sigara böreği.

Fıçı - ana yemekler

Izgara köfte. Güveçte kavurma. Yaprak ciğer. Mevsim balıkları (yeşillikler ve tereyağlı patates eşliğinde).


Fıçı - İletişim

Paris Caddesi No. 24/A Kavaklıdere 06680 Çankaya Ankara

Tel: 0312 418 32 96

0541 427 29 57

0530 549 42 46

Park: Fıçı Meyhane önünde park için uygun bir alan var; mekan personeli de park için yardımcı oluyor.


Gel dök içini fıçıya

… ve bakın Fıçı Meyhane'nin işletmecisi size ne diyor?

“1977’den beri her gün meyhanemizde bir fıçı açılır. Günün sonunda misafirlerimizin içindekilerle dolan fıçımız tarihiyle mühürlenir ve itinayla arşivlenir. O arşive günümüze kadar peri padişahı bile girememiştir. Kesin bilgidir. Dilerseniz yayabilirsiniz.” #geldokicinificiya

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.