Bu sayfayı paylaş

Etimesgut köylü pazarı kurulduEtimesgut köylü pazarı ilgi görüyor.

Aracılık yapan esnafın, hal ürünlerinin, market ürünlerinin olmadığı Etimesgut köylü pazarı, perşembe günleri Eryaman 1. Etap Kapalı Pazar Yerinde kuruluyor ve tüm Ankaralılardan ilgi görüyor.

Ankara ilçe köylerindeki üreticilerin kendi bahçelerinde yetiştirdikleri ürünler doğal, taze ve lezzetli. Dalından koparılmış günlük meyve, sebze ve yeşillikler hem taze, hem de aracısız satış yapıldığından market ürünlerine göre çok daha ucuz. Tarımsal ilaç, gübre kullanılmadan üretilen sebze ve meyvelerin tamamı mevsimlik bağ ve bahçe ürünleri. Etimesgut köylü pazarında da, diğer köylü pazarlarında olduğu gibi, ancak ziraat odası üretici belgesine sahip köylüler satış yapabiliyor.

Günlük ya da haftalık tüketiminizin yanı sıra sonbaharda salça, konserve, reçel, turşu yapacağınız ya da dondurucuya koyacağınız meyve-sebze için de bu pazarı tercih edebilirsiniz. Böylece kış boyunca köylünün doğal yollarla ürettiği ürünleri, kendi yaptığınız sağlıklı yiyecekleri yeme olanağı elde edebilirsiniz.


Ankara’da köylü pazarları çoğalıyor

Köylü pazarlarına Ankara’da ilgi büyük. Daha önce Çubuk üretici pazarını, Yenimahalle köylü pazarını, Nallıhan organik köylü pazarını yazmıştık. Bu pazarlar da sizin için iyi birer seçenek olabilir.

Bazılarında yaylalarda hazırlanan ve katkı maddesi kullanılmayan peynir, yoğurt, tereyağı ile petek bal, tandır ekmeği, yumurta, tarhana, bulgur ve baklagiller de satılıyor. Bu pazarlara giderek hem Ankara’nın farklı yerlerini gezmiş, hem de kendi köylümüzden alışveriş yapmış olursunuz. Bu yolla Ankaralı üretici de kazanır, mevcudiyetini korur ve doğal besin seçeneğimiz de devam edebilir. Alışveriş, tüketim ve beslenme alışkanlıklarımızı değiştirmekte yarar var.

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.