Bu sayfayı paylaş

Esenboğa Havalimanı’ndan Ankara merkezine nasıl gidilir?Esenboğa’dan şehir merkezine en ekonomik yol, güzergahta çalışan BelkoAir otobüsleridir. Ortalama 45 dakikada ulaşılabilir. Trafiğin yoğun olduğu saatlerde süre artabilir.

Esenboğa ile Ankara kent merkezi arasında ulaşım hizmetini HAVAŞ veriyordu, yolcu taşıma işini artık BelkoAir gerçekleştiriyor. Web sitesinde yer alan bilgilere göre;

BelkoAir otobüslerinin Esenboğa Havalimanı iç - dış hatlardan sonra izlediği güzergah ve geçtiği noktalar şunlar: Man kavşağı, Ülker, Saray, Pursaklar, Hasköy Fruko, Aydınlıkevler, Fatih köprüsü, AnkaMall, Gazi Hastanesi, AŞTİ, Kızılay, Opera ve son durak Tren Garı.

  • Esenboğa’dan şehir merkezi istikametinde yolcu bindirilmiyor.
  • Esenboğa Havalimanından Ankara merkezi ortalama 60 dakika sürüyor.
  • BelkoAir otobüslerinin sabah 05:00‘ten gece 24:00’e kadar her 30 dakikada bir; gece 24:00‘ten sabah 05:00’a kadar her 60 dakikada bir seferi bulunuyor.
  • Ücret KDV dahil 8 TL
  • Engelliler ve refakatçilerinden, gazilerden, şehit yakınlarından, polis ve zabıtalardan, sarı basın kartı olanlardan ücret alınmamaktadır.

Esenboğa Havalimanı’ndan AŞTİ ya da Kızılay’a gelen yolcular buradan belediye otobüsü, halk otobüsü, minübüs, Ankaray ya da Metro gibi toplu taşıma araç seçenekleri ile Ankara’nın diğer semtlerine ulaşabilir.

Esenboğa’dan Kızılay’a taksi ücreti ise (trafik yoğunluğu ve hava şartlarına bağlı olarak) ortalama 75 TL. Esenboğa’dan Ankara’nın tüm semtlerine, özel firmaların transfer hizmetleri de bulunuyor, fiyatları hizmetin niteliğine ya da firmaya göre değişiyor.

Ankara’da ulaşım, göreceli olarak kolay sayılır. Çünkü tüm yollar Ankara’nın merkezi Kızılay’a çıkar ve Kızılay’dan tüm semtlere ulaşım rahat gerçekleşir.

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.