Bu sayfayı paylaş

Erimtan, Çocuklar İçin Yaz Eğitimi DüzenliyorErimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi, 7-14 yaş çocuklar için 3 günlük yaz eğitimleri düzenliyor.

Müzede eğitim:

Müzede eğitim, çocukların insanlık tarihine farklı bir bakış açısı geliştirmesini sağlayan; yaratıcılıklarını, imgeleme ve eleştirel düşünme becerilerini geliştiren; bilgiler arasında hatlar kurmalarını sağlayan, yaşayarak öğrenmelerine ortam hazırlayan çok yönlü, çok farklı bir eğitim modelidir. Çocuklarınız müzede eğitim gördüğü süreç sonrasında, öğrendiklerini ve deneyimlediklerini yaşamlarının birçok boyutuna taşıyabilirler. Onların ileride daha farklı ve başarılı doktorlar, mimarlar, sanatçılar, eğitimciler olmalarına da katkı sağlayacak her deneyim çok özeldir ve “müzede eğitim” çok özel, sıra dışı bir deneyimdir. Çocukları merkeze alan, hatta her “çocuğa özel” tasarlanan “yeni eğitim modelleri” önemli bir şans, değerlendirmek gerek. (Aynı konudaki Ankara Müzeleri, Çocuk ve Eğitim başlıklı yazımızı da okuyabilirsiniz.)

Erimtan’da yaz eğitimi, tarihi ve programı:

Yaz boyunca 6 kez düzenlenecek ve salı, çarşamba, perşembe günleri yürütülecek olan eğitimde çocuklar arkeoloji, tarih, gastronomi ve müzecilik hakkında eğlenceli eğitimler alırken müze kafede keyifli vakit de geçirebilecekler. Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi’ndeki yaz eğitimleri bugün başlayacak. Gruplar en az 3, en fazla 15 çocuktan oluşacak. Eğitim tarihleri; 1. grup 12-13-14 Temmuz, 2. grup 19-20-21 Temmuz, 3. grup 26-27-28 Temmuz, 4. grup 2-3-4 Ağustos, 5. grup: 9-10-11 Ağustos, 6. grup 16-17-18 Ağustos, 7. grup 23-24-25 Ağustos 2016 olarak belirlenmiş. Eğitim programı içeriği ise şöyle:

1. gün salı: 10:30 karşılama, 10:45 arkeolojik kazı (nedir, nasıl yapılır, neler kullanılır, nelere dikkat etmeliyiz, önemi, uygulama) 12:30 öğle arası ve yemek, 13:30 atölyede restorasyon çalışması ve envanter bilgisi, 15:00 profesyonel bir kazı ve alan çalışmasına dair video gösterimi, 16:30 defter tutma ve ikram molası, açık alanda gün raporu, 17:00 bitiş.

2. gün çarşamba: 10:30 karşılama, 10:45 sanat tarihine giriş ve müze koleksiyonunu tanıma, 11:30 atölye çalışması, 12:30 öğle arası ve yemek, 13:30 sanat tarihi ve müzecilik, 14:30 “Kendi müzemizi yaratıyoruz” atölye çalışması, 16:00 mola ve gün raporu, 17:00 bitiş

3. gün perşembe: 10:30 karşılama, 10:45 Roma dönemi yemek alışkanlıkları ve yemek tarifleri, 11:30 yemek yapımı, 12:30 öğle arası ve yemek, 13:30 üç günün değerlendirmesi, 14:30 atölye çalışması ve sunumların hazırlanması, 16:00 sunumlar ve atölye sonu sertifika dönemi.

Siz de çocuğunuzun bu eğitimlere / atölye çalışmalarına katılmasını düşünürseniz, ayrıntılı bilgi ve rezervasyon için Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi’nin 0312 311 0401 numaralı telefonunu arayabilirsiniz.Ankara Kalesi ve Müzeler

Çocuğunuz eğitimde iken Ankara Kalesi çevresinde sizler için de birçok seçenek var. Bölge “müzeler, hanlar ve kafeler” bölgesi. Daha önceki birçok yazımızda detaylarını bulabileceğiniz üzere; Safranhan ile birlikte büyüyen ve yeniden açılan Rahmi M. Koç Müzesi’ni, Anadolu Medeniyetleri Müzesi’ni; Ankara Kalesi içini ve surları; Kale içindeki Selçuklu camisi Sultan Alaaddin Camisi’ni, Kale’nin hemen altındaki diğer Selçuklu Camileri Aslanhane Camisi (Ahi Şerafettin Camisi) ve Ahi Elvan Camisi’ni; Pirinç Han’ı, Çıkrıkçılar’ı, Anafartalar Caddesi’ni; Ulus merkeze doğru Suluhan’ı, oradan Antik Roma Tiyatrosu’nu, Hacı Bayram Camisi’ni, Augustus Tapınağı’nı, Julien Sütunu’nu, Ankara Roma Caddesi’ni, Osmanlı dönemi Ankara taşından yapılma çeşmeyi, Çankırı Caddesindeki Roma Hamamı’nı, Ulus merkezdeki 1. TBMM Kurtuluş Savaşı Müzesi’ni, hemen aşağısındaki 2. TBMM Cumhuriyet Müzesi’ni ve karşısındaki Ankara Palas’ı ya da Ulus’un diğer yanında Hamamönü’nü ve Hamamönü’ndeki tarihi camilerini ziyaret edebilirsiniz. Friglerden Galatlar’a, Romalılardan Selçuklular’a, Osmanlı’dan bugüne ulaşan o kadar çok değeri saklıyor ki Ankara... Üç gün size asla yetmeyecek ve çocuğunuzun eğitimi bittiğinde de Ulus sizi çağırmaya, sizi ağırlamaya devam edecek.

Erimtan Müzesine nasıl gidilir?

Adres: Kale Mahallesi, Gözcü Sok. No.10 Altındağ

Ulaşım: Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi, Ankara Kalesi ana kapı karşısında. Anadolu Medeniyetleri Müzesi’nin hemen yukarısında, Rahmi M. Koç Müzesi’nin yanında. Ulus’tan, Hisar Caddesi’nden ya da Altındağ Belediyesi karşısından, Koyunpazarı Yokuşundan ulaşabilirsiniz.

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.