Bu sayfayı paylaş

EMD’den Arabul Ankara’ya PlaketEkonomi Muhabirleri Derneği (EMD) Altın Kalem Ödülleri dağıtıldı; Arabul Ankara’ya plaket verildi.

Altın Kalem, Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) Ekonomi Basını Başarı Ödülleri, Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın katılımıyla, bugün Wyndham Ankara Otel’de düzenlenen törenle sahiplerine verildi. Ödül törenine Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın yanı sıra, TÜRMOB Başkanı Nail Sanlı, ASO Başkanı Nurettin Özdebir, ATB Yön. Kur. Bşk. Başkanı Faik Yavuz, OSTİM Yön. Kur. Bşk. Orhan Aydın, EMD Yön. Kur. Başkanı Turgay Türker ve EMD üyeleri, çok sayıda gazeteci, bürokratlar, yabancı elçiliklerden temsilciler ve ekonomi dünyasından pek çok isim katıldı. EMD, ajans desteğimiz için bize de plaketimizi verdi.


Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) Altın Kalem Ödülleri

Türkiye’nin tüm bölgelerinde çalışan ekonomi muhabirleri, yazarları ve yöneticilerini çatısı altında toplayan EMD, yedi yıldır Altın Kalem Ekonomi Basını Başarı Ödülleri dağıtıyor. Ekonomi gazeteciliğinde “bir gazetecilik örgütü tarafından verilen ilk ödül” olan Altın Kalem; gazete, dergi, televizyon, radyo, internet gibi herhangi bir yayın organında yayınlanan ekonomi alanındaki haber ve programları kapsıyor.

EMD, 1 Ocak - 31 aralık 2015 tarihleri arasında yayınlanan haberlerin yer aldığı Altın Kalem’de jüri ödüle aday çalışmaları değerlendirirken “yayınlanan haberin / röportajın / söyleşini ye de programın kamuoyunda tartışılması ya da var olan bir süreçte değişiklik sağlaması gibi kriterleri dikkate aldı ve sonuçları 29 Nisan’da açıkladı.


İşte Altın Kalem Ödülleri!

Bu yılki ödül töreninde dikkat çeken bir boyut da, ödüle değer bulunamayan kategoriler olmasıydı. EMD Yön. Kur. Bşk. Turgay Türker konuşmasında jürinin kriterlerinden ödün vermediğini vurguladı. Ödül alan çalışmalar ve muhabirler şöyle:

Ekonomi Köşe Yazısı “Merkez Bankası’nın Veri Dağıtım Sistemindeki Hata, Apar Topar Düzeltildi” Alaattin Aktaş - Dünya Gazetesi. Törende Alaattin Aktaş’a ödülünü Maliye Bakanı Naci Ağbal verdi. Alaattin Aktaş “Merkez Bankası yaptığı hatadan döndü, bu da bir erdemdir, teşekkür ederim.” dedi.

Ajans Haber “Bu Nasıl Restorasyon?” Mehmet Çınar - DHA

Ekonomi Gazete Haberi (Yerel) “Kendi Fabrikasında İş Buldu” Burcu Taner - Hürriyet Ege

Ekonomi Gazete Haberi (Ulusal) Ödüle değer çalışma bulunamadı.

Ekonomi Dergi Haberi Ödüle Değer çalışma bulunamadı.

Televizyon ve Radyo Haberi (Röportaj) Ödüle değer çalışma bulunamadı.

Özen Alpdağ Özel Ödülü Ekonominin ve EMD’nin tarihçesini kaleme alarak kitaplaştıran; Taylan Erten, Vecdi Seviğ, İsmet Hazardağlı.

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.