Bu sayfayı paylaş

Elif Çağlar & Bilal Karaman SAMM’s bistro’da!Elif Çağlar ve Bilal Karaman’ı Ankara’da dinleme şansını kaçırmayın. İkili 22 Ocak’ta SAMM’s bistro’da olacak.

Her cuma, caz eksenli müzik yapan farklı sanatçıların konser verdiği SAMM’s bistro’da bu cuma akşamı (22 Ocak 2016) Elif Çağlar ve Bilal Karaman’ı dinleyebilirsiniz. Elif Çağlar ve Bilal Karaman, repertuvarlarında caz klasiklerine, kendi bestelerine ve farklı tarzlardaki parçalara yer veriyor; dinamik doğaçlamalarıyla dinleyenlerini çok özel bir müzikal yolculuğa çıkarıyor.

Elif Çağlar

Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümündeki Caz Kompozisyonu eğitimi ve konserlerin ardından “1-10” adlı bir albüm çıkardı. Caz Performansı üzerine lisans üstü eğitim için Amerika’ya giden ve “The Aaron Copland School of Music”ten ödülle mezun olan Elif Çağlar, New York’taki birçok kulüpte konserler de verdi. 2006’da İstanbul’a döndü.

Yurt içinde ve yurt dışında; Uluslararası İstanbul Caz Festivali, Akbank Caz Festivali, Bratislava Caz Günleri, Priştine Caz Festivali, One Love Festivali, Lüksenburg Autumn Leaves Caz Festivali, Blues Festivali gibi festivallerde sahneye çıktı.

Elif Çağlar, tamamı İngilizce olan, söz ve müziğini kendisinin yazdığı M-U-S-I-C adlı albümünü 31 Aralık 2010’da çıkardı.

“Blues ile Birlikte Hayata” albümüne konuk oldu ve bu projeye özel “Bluestanbul” adlı parçayı yazdı.

Radyo programı, bir ödül, bir single, özel projeler, konuk olarak yer aldığı çalışmalarla ve pek çok konserle müzik yolculuğuna devam eden Elif Çağlar’ın “Misfit” adlı albümü Mayıs 2015’te çıktı.

Alçakgönüllü, zarif duruşunu hiç değiştirmedi...

“Ben sadece zamanında aynı yoldan geçmiş ve ne şanstır ki hem Türkiye’de, hem de Amerika’da hayranı olduğu hocalardan eğitim alabilmiş; hayatı boyunca da öğrenci olarak kalmayı yeğleyen bir müziksever / müzisyenim.”

Muhteşem sesi, esprili sahnesi ile çok sevilen; enerjik, sempatik, yetenekli, üretken; kısacası “Tanrının bize armağanı” genç sanatçı Elif Çağlar sonunda Ankara’da!

Bilal Karaman

Gitar çalmaya 11 yaşında başladı. Doğan Canku ile flamenko gitar çalıştı.

Tam burslu okuduğu Bilgi Üniversitesi Caz Performans bölümünden mezun oldu; devam eden süreçte birçok projede yer aldı. Latin, etnik, elektronik, grek, pop, afro-cuban, çigan vb. farklı müzik tarzları çaldı.

Türkiye Jazz dergisi tarafından yapılan bir ankette son 10 yılın en iyi 5 caz gitaristinden biri, ardından Genç Caz Gitaristi yarışmasında “ülkemizde yetişmiş en iyi genç gitarist” seçildi.

2011’de ilk solo albümü “Bahane”yi yayınladı ve çok sevilen caz albümlerinden biri oldu.

İstanbul Caz Festivali özel konserinde Marcus Miller & Friends ile gerçekleştirdiği performansla dikkat çekti. Bugüne kadar Leon Parker, Ricky Ford, Lawrence Butch Morris, Pierre Blanchard, Lars Danielsson, Neşet Ruacan, Aydın Esen gibi pok çok müzisyenle çalıştı.

Sanal gitar akademisini kurdu; gitar öğrencileri için Türkçe ücretsiz kaynak yarattı.

Amerikan Guitar Player dergisinde yer aldı, bir yıl sonra da 2. solo albümü “Patika”yı yayınladı.

“Ethno Fusion” projesinde “Bahane” ve “Patika” albümlerindeki besteleri ile türkü düzenlemelerini çaldı ve bu proje eknik-caz-deneysel-füzyon olarak nitelendirildi.

Cogito “Caz-Latin”

Elif Çağlar ve Bilal Karaman’ın ikili olarak oluşturduğu, farklı birçok stili yorumlayan grup bu cuma Ankara’da olacak. Türkiye’nin en iyi gitaristlerinden kabul edilen, Türk müziğini caz ile buluşturan “gitarın büyücüsü” Bilal Karaman, muhteşem sesi ve yorumuyla Elif Çağlar’ın harikalar yarattığını, ikiliyi İstanbul’da dinleyenler yazmış. Ankara’da, SAMM’s bistro’da bire bir tanıklık etmek gerek.


Ankara’da caz deyince, SAMM’S bistro!

Caz seven sınırlı sayıda konuğun ağırlandığı SAMM’s bistro, Ankara’nın “sadece caz” konseptiyle yola çıkmış ilk butik mekanı. Bugüne kadar SAMM’S bistro’da dünyaca ünlü pek çok yerli ve yabancı caz müzisyeni sahne aldı.

Ankara Caz Festivali’nin ana mekanlarından da olan SAMM’s bistro’da her cuma caz müziğinin farklı gruplarını, sanatçılarını dinleyebilirsiniz. Ankara’nın bu uzun soluklu caz mekanında performanslar cuma akşamları saat 20:30’da başlıyor.

SAMM’s bistro’nun şık, doğal ve samimi bir ortamı; özel lezzetler içeren bir menüsü var.

Ankara’da cazın en önemli sanatçılarını her cuma düzenli olarak dinleyebileceğiniz tek mekan olan SAMM’s bistro’ya henüz gitmediyseniz bu cuma gidin; Elif Çağlar ve Bilal Karaman’ı dinleyin...

SAMM’s bistro nerede?

Uğur Mumcu Caddesi, No.19

GOP, Çankaya, Ankara

Rezervasyon için 0312. 447 9000

Samm's bistro

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.