Bu sayfayı paylaş

Ekonomik Krizde Ankara Firmaları İçin Dijital Pazarlama FırsatlarıKriz döneminde, tüketicileri iyi hazırlanmış bir dijital reklam planıyla çok daha çabuk etkilemek mümkündür. Özellikle küçük işletmeler kriz dönemlerinde seslerini çok daha kolay duyurabilirler. Ekonomik krizler, krizi iyi yönetebilen firmalar için bulunmaz fırsatlar yaratabilir.

2008 yılında başlayıp 2009 yılında tüm dünyayı saran ekonomik kriz, firmaları daha ekonomik, pazarlama yöntemlerine yöneltti. İşte online dünyayı büyüten bu yönelimdir. Çünkü bu tarihten sonra dijital pazarlama dünyada en çok tercih edilen ve en çok geri dönüş alınan pazarlama sistemi oldu. Çok büyük bütçeler gerektiren geleneksel mecralara göre kıyas kabul etmeyecek kadar küçük bütçelerle akıllı projeler geliştiren firmalar hedef kitlelerine ulaştı ve müşteri potansiyellerini artırdı. Ekonomik krizler dijital dünyayı büyüttü.


Kriz Döneminde Ankara Firmaları Ne Yapmalı?

Kriz dönemlerinde tüketicilerin algıları daha açıktır. Bu dönemlerde tüketicileri iyi hazırlanmış bir dijital reklam planıyla çok daha çabuk etkilemek mümkündür. Özellikle küçük işletmeler kriz dönemlerinde seslerini çok daha kolay duyurabilirler. Herkes susarken konuşanlar daha hızlı duyulabilir. Az masraflı ve akıllı projelerle kriz sürecini iyi değerlendirenler kazançlı çıkabilir. Ekonomik krizler, krizi iyi yönetebilen firmalar için bulunmaz fırsatlar yaratabilir.


Biz 2008 ekonomik krizinde Hürriyet Ankara Gazetesi ile ortak bir proje yaptık. Proje kapsamında Hürriyet Ankara Gazetesi, Ankara’daki KOBİ’lere, ekonomi sayfasında normal reklam tarifesine göre çok daha düşük maliyette, reklam verme olanağı sağladı. Yetkili ajans olarak her gün Ostim, İvedik, Temelli, Şaşmaz, Macunköy, Gimat, Siteler, Ulus, Çankaya ve diğer bölgelerdeki yüzlerce KOBİ’ye gittik. Tek tek ekonomik krizde reklam yapmanın önemini anlattık. Teşvik için birçok yan hizmeti ücretsiz verdik. Haftanın 1 günü ile başladığımız yayın sayısı, haftada 3 güne çıktı. 8 yıldır yüzlerce firma bu sayfalarda reklam vererek Hürriyet okurlarıyla buluştu, satışlarını artırdı. O günlerden bu günlere, sezonluk da olsa reklam vermeye devam eden, düşük bütçeyle planlı tanıtım yapmaktan hiç vazgeçmeyen KOBİ’ler, Ankaralıların artık tanıdığı, güvendiği ve tercih ettiği firmalar oldular. Krizde hareket yarattılar, iş yaptılar.


Yıl 2015, malesef yine bir krizle karşı karşıyayız. Piyasalara yine bekleme ve durgunluk hakim. Ankara firmaları şimdi ne yapmalı? İnternette Ankara’ya özel, nokta atışı ile kazanabileceğiniz en etkili platform www.arabulankara.com' a üye olarak dijital pazarlama masraflarınızı düşürün, satışlarını artırın. Uzun bir süreç ve sabır gerektiren dijital pazarda kendi dijital kanallarınızda beklemek yerine, Arabul Ankara ile hiç beklemeden hemen, hedef odaklı pazarlamanızı başlatabilirsiniz.

Çünkü Arabul Ankara

  • Firmanıza özel, SEO (Arama Motoru Optizasyonu) ve SEM (Arama Motoru Pazarlaması) yapılan bir web sistemi açararak 7/24 tanıtım ofisiniz gibi çalışıyor.
  • Ankaralıların ve birçok firmanın takip ettiği facebook platformundan hedef odaklı reklamlarla firmanızı, ürün ve hizmetlerinizi üyeliğiniz süresince güncelleyerek durmaksızın tanıtıyor.
  • Sizinle yaptığı röportajlar üzerinden online itibarınızı yükseltiyor, güvenilirliğinizi artırıyor,
  • Sizin için içerik pazarlama stratejileri geliştiriyor.
  • Firmanızı dijital pazarda doğru konumlandırabilmeniz için ücretsiz danışmanlık desteği veriyor.

Arabul Ankara’nın verdiği bu hizmetlerin tamamı üyelik hizmetleri dahilinde veriliyor. Amacı; üyelerine en düşük bütçe ile en uygun mecralarda en verimli dijital pazarlama fırsatları yaratmak.

Her kriz kendi fırsatlarını da yaratır. Krizi aşmak için ne yapılacaksa yine bizler yapacağız. Bu süreci Ankara firmaları olarak iyi değerlendirelim. Krizler uzun sürebilir ama mutlaka geçer. Bu zor günler de geçtiğinde, piyasalar canlandığında birlikte epeyce yol almış olalım, pazar payımızı artıralım.Üyelik hakkında detaylı bilgi için bizi 0312. 442 37 33 nolu telefondan arayabilirsiniz.

info@arabulankara.com mail adresinden üyelik başvurusunda bulunabilirsiniz.

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.