Bu sayfayı paylaş

Dünya Diyabet Günü Ankara etkinlikleriAnkaralılar diyabet hakkında bilgilendirilecek.

14 Kasım Dünya Diyabet Günü

Halk arasında “şeker hastası” olarak tanımlanan diyabetli hasta sayısı hızla artıyor. Ülkemizde diyabet on yıl içinde %100 artmış; diyabetin görülme sıklığı %14,5’e çıkmış durumda.

14 Kasım Dünya Diyabet Gününde Ankara’da “kalp, böbrek, körlük, sinir sistemi hasarı, uzuv kaybı, hafıza kaybı, depresyon” gibi birçok soruna yol açan diyabet konusunda etkinlikler yapılacak. Hastaların, hasta yakınlarının, risk altında olanların izlemesinde ve bilgilenmesinde yarar var.

Gazi Üni. Tıp Fakültesi “Dünya Diyabet Günü” Ankara Etkinliği

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bilim Dalı tarafından düzenlenen etkinlikler, 14 Kasım 2016’da sabahtan öğleye kadar doktorlara, öğleden akşama kadar da hastalara ve hasta yakınlarına yönelik yapılacak. Diyabetle ilgili sorunların hem güncel tedavi yöntemlerini, hem de hastaların karşılaştığı sorunlara değişik uzmanlık dalları ve devlet otoritesinin yaklaşımını tartışmak ve mümkün olduğunca sorunları asgariye indirmenin yollarını belirlemek için düzenlenen etkinliğe ilgilenen Ankaralılar davetli.

Yer: Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlık binası 6. kat (Bahriye Üçok Caddesi, Beşevler)

Başkent Üni. Ankara Hastanesi “Diyabet Hasta Toplantısı”

Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesinde, 14 Kasım 2016’da, 09:30-12:00 saatleri arasında Diyabet Hasta Toplantısı yapılacak.

Yer: Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi, Prof. Dr. Hasan Telatar Konferans Salonu (10. Sok. No. 11 Bahçelievler)

Not: TC Sağlık Bakanlığı, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Obezite, Diyabet ve Metabolik Hastalıklar Daire Başkanlığı’nın www.diyabet.gov.tr adresinde diyabet ile ilgili ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.