Bu sayfayı paylaş

Doğal besin için Çubuk’a!Doğal beslenmek isteyen Ankaralılar, Çubuk’ta üretici pazarı açıldı.

Çubuk Belediyesi üretici pazarı açtı.

Çubuklu üreticilerin / köylülerin / çiftçilerin kendi elleriyle ürettiği “doğal, lezzetli ve ucuz” besinler üretici pazarında. Üretici pazarı sadece Çubuklular için değil, tüm Ankaralılar için de kaliteli ve ucuz besine “aracısız, doğrudan” ulaşma noktası.

Çubuk, Ankara kent merkezine çok uzak değil. Hem güzel bir gezi ve hava alma, hem Çubuk’u gezme, Çubukluları tanıma; hem de doğal ve sağlıklı meyve-sebze-bakliyat ve diğer besinleri doğrudan üreticisinden almak için Çubuk sizi bekliyor!

Çubuk üretici pazarında neler satılıyor?

Pazarda, Çubuk Ziraat Odasına ve İlçe Tarım Müdürlüğüne kayıtlı üreticiler sadece kendi ürettikleri ürünleri satıyor. Üretici pazarında elmadan cevize, taze sebzeden bakliyata, turşuluk ürünlerden yeşilliğe kadar onlarca doğal ürünü bulabilirsiniz.

Meyve, sebze ve bakliyat cenneti Çubuk: Çubuk özellikle patates, nohut, kuru fasulye, yeşil mercimek, kuru soğan, domates, biber, hıyar, havuç, şeker pancarı, armut, ayva, elma, vişne, üzüm, karpuz, kavun ve diğer meyve-sebze ve bakliyat çeşitleri ile tahıl üretiminde ileri gelen ilçelerimizden. Tarım ve hayvancılık ürünlerini doğrudan kaynağından, üreticisinden almak isterseniz Çubuk’a günübirlik gidebilirsiniz.

Çubuk turşusu: Uluslararası Turşu ve Kültür Festivalinin de yapıldığı Çubuk’a gidip de meşhur Çubuk turşusu almadan olmaz. Probiyotik besin turşunun en iyisi tabii ki Çubuk’ta. Özel lezzeti, doğal ve sağlıklı üretimi ile haklı bir üne sahip Çubuk turşusu. Turşu almazsanız turşuluk ürün alın en doğalından, tazesinden.

Şimdi vişne zamanı: Vişne reçeli ya da şurubu seviyorsanız, vişnenin cenneti Çubuk’a gitmek şart oldu size :)

Çubuk’ta arıcılık, kümes hayvancılığı, yumurta, küçük ve büyükbaş hayvan üretimi de önemli. Ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanan Çubuk, Ankara ve çevresinin en büyük hayvan pazarına sahip ve tüm köylerinde süt inekçiliği, sığır besisi ve koyunculuk yapılıyor. Gittiğinizde bu boyutlarıyla da bakın ilçe ve köylerine.Çubuk üretici pazarı ne zaman, nerede açılıyor? Her perşembe, Alparslan Türkeş Caddesinde bulunan Zabıta Müdürlüğünün karşısında açılıyor. Eğer talep artarsa, hafta sonları ve diğer günlerde de açılacak.

Çubuk’a nasıl gidilir?

• Arabanızla giderseniz Ankara-Çubuk 39 km. (Çubuk yolu üzerinde mola verebileceğiniz restoranlar var. Çubuk ve çevresi piknik yapmak için de ideal. Bir gün Karagöl’e mutlaka gidin. Tarihi Çubuk evleri ve camileri ile, diğer tarihi öğeleri de görmenizi öneririz. Çubuk’un tarihi orta Anadolu’daki en eski uygarlıklara kadar uzanıyor; Hatti, Hitit, Frig, Roma, Doğu Roma, Selçuklu ve Osmanlı uygarlıklarından Türkiye Cumhuriyeti’ne, pek çok maddi-manevi değeri barındırıyor. 1402’de Çubuk Ovasında yapılan Ankara Savaşı da bölgenin tarihi açısından önemli.)

• EGO’nun 487 numaralı Çubuk - Sıhhiye otobüsü ya da aynı hatta sefer yapan halk otobüsü ile de gidebilirsiniz. Güzergah mesafesi 88 km, süre 130 dakika. Hattın Ulus ve Dışkapı durakları da var. EGO seferleri hafta içi ve hafta sonu sabah 06:30‘dan başlayıp akşam 23:00’e kadar devam ediyor. Çubuk - Sıhhiye halk otobüsleri ise sabah 05:40’tan akşam 23’e hizmet veriyor.

• Çubuk ile ilgili tüm bilgileri, Çubuk Belediyesinin www.cubuk.bel.tr sitesinde ve TC Çubuk Kaymakamlığının www.cubuk.gov.tr sitesinde bulabilirsiniz.

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.