Bu sayfayı paylaş

Dijital Pazarlama ve ArabulAnkaraArabulAnkara’yı, bizim Ankara’da uzun uzun arayıp ince eleyip sık dokuyarak bulduğumuz iyi firmaları, internet kullanıcıları tek tıkla kolayca bulabilsin diye açtık.

Önce biz aradık anlayacağınız, aramaya da devam ediyoruz. Meşakkatli bir arama bu, öyle internet üzerinden sanal arama falan değil. Bildiğiniz gerçek bir arayış. Tek tek firmaların merkezlerine giderek, görüşerek, işlerini öğrenerek, tesislerini görerek, yöneticilerini, çalışanlarını tanıyarak.

Aradığımız özellikleri taşıyan firmaları ArabulAnkara’ya taşıyoruz. Ne için, kaliteli ürün ve hizmet arayan internet kullanıcıları aramakla yorulmasın, vakit kaybetmesin, bilmeden satın alma sürecinde yanlış seçim yaparak üzücü bir sonuç yaşamasın” diye. Diğer taraftan da taşıdığımız bu firmaların dijital pazarda daha çok var olabilmesini, potansiyel müşterilerini ArabulAnkara aracılığı ile kolayca bulabilmesini amaçlıyoruz. Anlayacağınız insanların aradıkları ürünü / hizmeti üreten iyi firmaları, firmaların da ürettiklerini alacak iyi insanları bulduğu bir yer ArabulAnkara. “İyilerin buluşma noktası” da diyebiliriz.

ArabulAnkara olarak biz, insanlar için bir fayda yaratarak ArabulAnkara üyesi firmaların dijital pazarlamasına katkıda bulunuyoruz. Burada önceliğimiz üye firmalarımızın potansiyel müşterileri. ArabulAnkara olarak tüm içeriklerimizi önce onları düşünerek hazırlıyoruz. Onlara bir şey satmaya çalışmıyoruz; faydalı olmaya, işlerine yarayacak bilgileri aktarmaya, ilgilendikleri konuları işleyerek karşılıklı etkileşim yaratmaya çalışıyoruz. Çünkü biliyoruz ki sosyal ağların özünde iyilik vardır. İyi olmayan paylaşılmaz. Biz ne kadar fayda üretirsek, o kadar izleniriz.

İşte doğru bir dijital pazarlama için gerekli en önemli iş bu! Kaliteli içerik oluşturmak. Bu olmazsa olmaz. ArabulAnkara üzerinden örnekleyerek anlatmaya çalıştığım, dijital pazarlamayı bildiğimiz pazarlamadan ayıran temel öğe, “içerik” konusudur. Çünkü dijital ortamda insanlar reklamlarınızla ya da basın bültenlerinizle değil, en çok onlara dokunan içeriklerinizle ilgilenirler. İnsanlar söylediklerinizi beğenir veya ilginç bulur veya faydalı görürse size katılırlar. Sizinle konuşur, sizi anlatır, sizi takip ederler. Ancak bu şekilde tavsiyelerinizi önemserler. Siz de onları dinleyip izlerseniz tam bir etkileşim yaratabilirsiniz.

Özetlersek, dijital pazarlamadan sözedebilmek için önce bir değer yaratacaksınız. Bu değer ürününüz, hizmetiniz veya markanız olabilir. Sonra da bu değeri satmaya odaklanmadan, potansiyel müşterilerinize faydalılık esasına oturan kaliteli içerikler sunarak anlatacaksınız. Unutmayın, insanların gözünde değer kazanırsanız ürünleriniz de değer kazanır. Böylelikle dijital pazarlamanın ön koşulunu ve en zor kısmını yerine getirmiş olursunuz. Gerisi kolay...

Dijital pazarlama yazı dizimizin ilkinde size, bu işin birinci aşamasını ArabulAnkara üzerinden örnekleyerek anlatmaya çalıştım. Bir sonraki yazımda diğer aşamalarını anlatmaya çalışacağım.

Hayat iyi içeriklerle güzelleşir. İyilikse paylaştıkça çoğalır. İyilikle kalın...

Nebahat Uzun

Sosyal Detaylar

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.