Bu sayfayı paylaş

Cambalkon, Sineklik ve Ankara’da Balkon KeyfiAnkara’ya yaz geldi sayılır; artık balkon keyfi de başlar.

Ankaralılar olarak yaz aylarında evde hem gündüzleri, hem akşamları en çok balkonda vakit geçiririz. Balkonda kahvaltı, balkonda kahve, balkonda ikindi çayı, balkonda akşam yemeği. Sıcak yaz süresince bazen yatana kadar balkonda yaşarız akşamları da.

Bundan 15 yıl önce hemen hemen kimsenin balkonu cam kaplı değildi. Ama şimdi gelişen yapı teknolojileri ile balkonlarımız hep “cambalkon” oldu. Böyle deniyor, sektör balkonlarımıza taktırdığımız ve istediğimiz zaman pratik bir şekilde açıp kapatabileceğimiz cam sistemlerini “cambalkon” olarak adlandırdı.

Cambalkon ve Ankara...

Bundan yaklaşık 13 yıl önce, biz de yazın çok sıcak olan güneş vuran ofisimizin küçük balkonunu katlanır cam dedikleri sistemle kaplatmaya karar vermiştik. O zamanlar bu iş yaygın değildi. Ofisimiz 22 katlı büyük bir binanın 14. katındaydı. Hani “akıllı bina” dediklerinden. O zaman şöyle düşünmüştüm; akıllı olmasına akıllı, ama işte yine güneş ışınlarından, tozdan, rüzgardan korunmak için cam taktırıyoruz :) Aynı binada bir komşu taktırmıştı, ondan duyduk; biz de taktırdık. Firma geldi 1 gün çalıştı. Aralara slikon koydu, ama yine de hava ve yağmur suyu alıyordu. Yeni bir iş olduğu için montajında zorlanıyorlardı. Sonuçta yine de aralardan hava, yağmur suyu almasına rağmen yaptırdığımız için memnun olduk. İçeriden bir de stor perde yaptırdık tam oldu, güneş ışınlarından da böyle korunuyoruz ya :)

Ama parası da iyi idi; yani oldukça pahalı gelmişti bize. Oysa şimdi bu iş yaygınlaştığı için hem fiyatı daha düşük, hem de teknoloji daha yüksek. Tabi her iş dalında olduğu gibi kalitelisi de var kalitesizi de. Ama iş dalı büyüdü, birçok firma bu işi yapıyor. Kimi aracı olarak, kimi üretici olarak. Neredeyse cam kaplanmamış, sektörün deyimi ile “cambalkonsuz” ev kalmadı.

Sineklik şart!

Cam balkon işi tamam da şimdi balkon keyfi için ne eksik? Sineklik! Evet, balkon güzel, manzara güzel, temiz hava güzel. Balkonda yaşamamızın nedenlerinden biri de sıcak yaz günlerinde ferahlatıcı bir esinti değil midir? Camı açtığımızda sinek, börtü böcek, toz girince bu keyif biraz bozuluyor haliyle.

Raysineks Raylı Sineklik Sistemleri

Sektörün en eski üretici ve geliştirici firmalarından, cam balkon ve kış bahçesi sistemleri konusunda uzman Papilast Alüminyum Ltd Şti, cam balkon için sineklik sistemi tasarladı, yaptı, patentini aldı ve satışa sundu. Adı da Raysineks Raylı Sineklik Sistemleri.

Rüzgardan, yağmurdan tozdan, sinek vb. uçan böceklerden uzak bir balkon keyfi için geliştirilen Raysineks Raylı Sineklik Sistemleri’ni arayabilir, cam balkonunuza sineklik takabilirsiniz. Çünkü montajı çok kolay, üstelik çok ekonomik. Ürün bu sezon piyasaya sürüldü. Türkiye’nin neresinde olursanız olun Raysineks’i aradığınızda siparişiniz size ulaştırılıyor. Her tip cam balkon sistemine uygulanabiliyor. Raysineks Raylı Sineklik Sistemleri bayiler aracılığı ile de ulaştırılabiliyor.

Papilast Alüminyum Ltd. Şti.

Arabul Ankara olarak biz ürünü gidip yerinde gördük. Papilast Alüminyum Ltd. Şti.‘nin sahibi, Endüstri Mühendisi Selim Papila bize ürün üzerinde uygulama yaparak detaylı bilgi verdi. Selim Bey “Biz hep ilkleri tasarlarız, yaparız, piyasaya süreriz. Sonra bunun benzerlerini yapmaya çalışırlar. Ama olsun, bizim sektörümüz sürekli yeni teknolojilerle, tasarımlarla geliştirilmesi gereken bir sektör. Çünkü inşaat, yapı sektörü sürekli gelişiyor. Biz de fonksiyonel, dayanıklı, ekonomik ve daha üst konfor sağlayan yeni ürünleri geliştirmeyi seviyoruz.” diyor.

Raysineks Raylı Sineklik Sistemleri özellikleri için tıklayınız.


Arabul Ankara / Raysineks

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.