Bu sayfayı paylaş

Bu Hafta Ankara’da Hava YağmurluAnkara bu hafta bulutlu, yağmurlu ve serin olacak.

Salı gününden itibaren, tüm Türkiye ile birlikte Ankara da yeni bir yağışlı hava dalgasının etkisine giriyor. Çarşamba’dan itibaren sıcaklık hızla düşecek. Hafta boyunca gece-gündüz yağış var. Hafta boyunca hava genellikle kapalı olacak ve güneşi çok az göreceğiz.

Gelecek hafta da bu haftadan çok farklı olmayacak, şimdiden belirtelim.

2 Mayıs Pazartesi: Gündüz en yüksek 25 derece. Hava çoğunlukla bulutlu, ara ara yağmur olabilir. Nem oranı % 74. Gece en düşük 9-10 derece olacak, yağış bekleniyor.

3 Mayıs, Salı: Gündüz en yüksek 25-26 derece. Hava çoğunlukla bulutlu, rüzgarlı ve gök gürültülü sağanak yağışlı. Nem oranı % 79. Gece en düşük 7 derece ve yağışlı olacak.

4 Mayıs, Çarşamba: Gündüz en yüksek 18-19 derece olacak ve hava serinleyecek. Aralıklı bulutlar ve rüzgar var. Sağanak yağış devam edecek. Nem oranı % 85. Gece en düşük 6-7 derece, çoğunlukla bulutlu ve yağışlı.

5 Mayıs, Perşembe: Gündüz en yüksek 17-18 derece. Aralıklı bulutlar ve yağmur olacak. Nem oranı % 86. Gece en düşük 4-5 derece, bulutlu / kısmen yağışlı.

6 Mayıs, Cuma: Gündüz en yüksek 17 derece. Aralıklı bulutlar olacak. Muhtemelen sağanak yağışlı. Nem oranı % 90 Gece en düşük 4-5 derece ve aralıklı yağışlı.

7 Mayıs, Cumartesi: Gündüz en yüksek 18 derece olacak. Hava parçalı bulutlu, aralıklı yağmurlu. Gece en düşük 6 derece, hava çoğunlukla açık.

8 Mayıs, Pazar: Gündüz en yüksek 21 derece. Parçalı bulutlu, ara ara güneşli. Gece en düşük 7 derece. Hava açık, çok az yağmurlu olacak.

Fuzulî’nin “Habîbim fasl-ı güldür bu akar sular bulanmaz mı” dizesinde de yer aldığı gibi; eskiden “fasl-ı gül” (gül mevsimi) denilen, bol yağışlı, akar suları taşıran ilkbahar aylarındayız sonuçta. Yağmur yağmalı.

Mayıs yağmuru bolluktur, berekettir. Hububattır, tarımda kazançtır. Barajlarda doluluktur. İlkbaharı “ilkbahar gibi” yaşamak başlı başına mutluluk kaynağı olsa gerek.

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.