Bu sayfayı paylaş

Bir lansmanın ardından…İncek BellaPais Konutları lansmanı, Ankara’dan ve KKTC’den konukların katılımıyla gerçekleştirildi.

Lansmana KKTC Ankara Büyükelçisi Fazıl Can Korkut ve Büyükelçilik Ataşeleri, KKTC Turizm ve Çevre Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. İsmet Esenyel, İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Başkanı Tahir Tellioğlu, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkan Vekili Halil İbrahim Yılmaz, Adalet eski Bakanı Seyfi Oktay, ATO eski Başkanı Sinan Aygün, basın mensupları ve Ankaralı konuklar katıldı.

Lansman, İncek BellaPais Konutlarını yapan Barış İnşaat’ın tanıtım filmi ile başladı. Filmde, 50 yıldır inşaat sektöründe olan ailenin 3. kuşağının temsil ettiği Barış İnşaat’ın Türkiye’de ve KKTC’de yaptığı ve yapmakta olduğu gayrimenkul ve taahhüt işleri tanıtıldı.

Ardından, İncek BellaPais Konutları projesinin ilham kaynağı olan Girne - Bellapais Köyü’nü tanıtan “Güzel Ülke… Bellapais” filmi gösterildi. Film, konuklar tarafından çok beğenildi.


Lansmanın açılış konuşmasını Barış İnşaat Genel Müdürü Mehmet Akyüz yaptı. Akyüz, Girne Bellapais sevgisi ile İncek BellaPais Konutlarını projelendirdiklerini anlattı ve konuklarına, “Sizi Ankara’da Akdeniz’i yaşamaya davet ediyoruz.” dedi. 433 adet daire, 18 ayrı tip daire seçeneğinin olduğu projenin niteliklerini özetledi.

İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Başkanı Tahir Tellioğlu, İncek BellaPais Konutları projesinin tüm Türkiye’de duyulduğu; Kıbrıs köyü projesiyle Ankara’nın ve inşaat sektörünün değerli bir proje kazandığını söyledi.

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkan Vekili Halil İbrahim Yılmaz, yaşam ve yatırım olanı olarak projenin değerine; ekonomiye ve istihdama katkısına vurgu yaptı.

KKTC Ankara Büyükelçisi Fazıl Can Korkut, güzelliği ve huzuru ile dillere destan olan turizm beldesi Bellapais’i örnek alan projeden heyecan duyduğunu; Ankara’da bir projeye Bellapais’in adının verilmesinden ve köyün örneklenecek olmasından mutlu olduğunu söyledi ve Barış İnşaat’ı tebrik etti.


KKTC Turizm ve Çevre Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. İsmet Esenyel, “KKTC’nin Ankara’da bu proje ile tanıtılması şahsımı ve Bakanlığımı mutlu etti.” dedi ve şöyle devam etti: Türkiye’de KKTC’nin algısını değiştirmek için çok çalışıyoruz. Geçen yıl ilk kez Türkiyemizden KKTC’ye gelen konaklamalı turist sayısı 500 binin üzerine çıktı, toplamda 1 milyona ulaştık; ancak Türkiye’den 2.3 milyon turist Yunanistan’a gidiyorsa gideceğimiz daha çok yol var. Bu yollar böyle güzel projelerle, İncek BellaPais Konutları projesi ile hayat bulacak, can bulacak. Böyle güzel ve anlamlı bir projeyi gerçekleştirdiği için Barış İnşaat’ı tebrik ediyorum.

Facebook ve Instagram’da canlı yayınlanan konuşmaların ardından satış ve tanıtım ofisine geçildi. Lansmana katılan gazete ve tv muhabirleri Barış İnşaat Genel Müdürü Mehmet Akyüz ve KKTC Turizm ve Çevre Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. İsmet Esenyel ile röportajlar gerçekleştirdi.

Lansmana katılan konuklar örnek daireleri gezdi. Geniş ve ferah dairelerin 2.60 metre kapı yüksekliği, 3.20 metre tavan yüksekliği çok beğenildi. Konuklara proje hakkında ayrıntılı bilgi verildi.

Tahir Tellioğlu, İsmet Esenyel ve Mehmet Akyüz, minik bir Girne - Bellapais köyü olarak tasarlanan satış ve tanıtım ofisi bahçesine fidan dikti. Bellapais Köyünün bulunduğu Beşparmak Dağlarını temsilen dikilen çam fidanı günün güzel hatıralarından oldu. Ankara, İncek’te gerçekleştirilen lansman, Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ortak güzelliklerinden biri olarak belleklerdeki yerini aldı.

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.