Bu sayfayı paylaş

Belediye bayram çalışmalarını belirlediAnkara Büyükşehir Belediyesinin bayram çalışmaları.

EGO otobüsleri ücretsiz olacak

EGO bünyesindeki otobüsler 25 Haziran Pazar, 26 Haziran Pazartesi ve 27 Haziran Salı günü ücretsiz yolcu taşıyacak.

Mezarlıklara otobüs seferleri düzenlenecek

Seferler arife gününden itibaren başlayacak. EGO otobüsleri seferlerinde arife günü normal tarife uygulanacak, bayram süresince ücretsiz olacak. Mezarlıklara seferler şöyle olacak:

Karşıyaka Mezarlığı: Hastane metro durağından (Yenimahalle) kalkacak 210 no'lu otobüs hattıyla, 09.00-17.00 saatleri arasında hizmet verilecek. 354 no'lu otobüsle Elmadağ, 397 no'lu otobüsle de Yeşildere’den 07.00 ile 19.00 saatleri arasında sefer yapılacak. Giriş 6. çıkış 5. kapıdan: Bayram süresince araçlarıyla Karşıyaka Mezarlığını ziyaret edecek Ankaralılar 6.kapıdan girecek, 5. kapıyı kullanarak mezarlık alanından çıkacak. 2. kapıyı sadece engelli belgesi olan araç sürücüleri kullanacak.

Mamak Ortaköy Mezarlığı: Doğanbey Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, Stat karşısındaki duraktan 359 no'lu Gökçeyurt, Ortaköy Kızılcaköy-Ulus hattında çalışan otobüsle 06.00-21.00 saatleri arasında gidebilecek.

Sincan Cimşit Mezarlığı: Arife günü Sincan Lale Meydanı 50328 no'lu duraktan, 599 no'lu özel servisle, 9.30 - 21.00 saatleri arasında ulaşım sağlanacak. Ayrıca, Sıhhiye’den kalkacak 514-2 no'lu otobüs, Yeni Cimşit Mahallesi Cimşit Serpmeler Durağı arasında 06.40 ile 22.00 saatleri arasında ulaşım sağlayacak.

*Karşıyaka, Ortaköy ve Sincan mezarlıklarında, arife ve bayram süresince de ring seferleri düzenlenecek.

Zabıta, ASKİ ve itfaiye bayram süresince çalışacak

ALO 153 Mavi Masa 7/24 çalışarak Ankaralıların istek ve şikayetlerini almaya devam edecek.

ASKİ kanal arıza ekipleri 24 saat görev yapacak.

Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri arife gününden itibaren gıda kontrollerini sıklaştıracak.

7/24 mesaisini sürdürecek olan İtfaiye Dairesi Başkanlığı bayram için Ankaralıları uyardı: Piknik için yaktığınız ateşi söndürün. Tatile giderken evinizdeki elektrik şalteri, su ve doğalgaz vanalarını kapatın. Baraj, göl, ırmak ve su birikintilerine serinlemek için girecekseniz özellikle çocuklarınızı kontrol edin.

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.