Bu sayfayı paylaş

BAŞkaKENT ANKARA, Asena Akan ve RomanceAnkara’da gerçekleştirilecek 3 etkinlik.

BAŞkaKENT ANKARA

“...Öyle ya da böyle, bitimsiz bir inşaat iştahıyla şehirler başkalaşıyor; eskisi hiç yokmuşçasına düzleniyor. Bana kalırsa çizerler şehrin kaybolan yüzlerini, evlerini, sokaklarını, mahallelerini çizmeliler; görsel olarak onları kaydetmeli, onları resmetmeliler. Yorumlamalı, anlatmalı, tanıklık etmeliler; yitip giden şehir hafızasına, şehrin tarihine katkıda bulunmalılar. Geçmişi, bugünü, yok sayılanı, unutulanı, yıkılanı çizmeli; bize yaşatılana itiraz etmeli, şehirle cenk etmeliler. Ankara’nın akasyaları, saksağanları, apartman kedileri, dik yokuşları, eski mahalleleri, insanları, huysuz havası, sakaleti, haşinliği, kavrukluğu, bozkırı, günbatımı çizilmeyi bekliyor. Bu sergideki arkadaşlar işin ucundan tutmuşlar, umarım arkası gelir. Sahiden gelmeli...”

BAŞkaKENT ANKARA Karma İllüstrasyon Sergisi: Metin Levent Cantek, müzik Onur Özmen, animasyon Uğur Erbaş, anafikir Kayahan Kaya

Tarih: 13 Ocak 2017, Cuma (Açılış saati 18:00) - 28 Ocak 2017

Yer: Galeri Kara

Adres: Mithatpaşa Cad. No. 48 Kızılay

Asena Akan konseri

Cazın muhteşem sesi; besteci, söz yazarı Asena Akan bu Cuma akşamı SAMM’s bistro sahnesinde olacak. Asena Akan’a Janusz Szprot (piyano) Murat Ulus (bas) ve Serkan Alagök (davul) eşlik edecek.

Beş yaşında İstanbul Belediye Konservatuvarında klasik keman eğitimi ile müziğe başlayan, İstanbul Üniversitesinde Psikolojik Danışmanlık yüksek lisans öğreniminden sonra Devlet Konservatuvarında Opera okuyan; ardından caz vokal ve kuramsal çalışmalar gerçekleştiren Asena Akan’ı Ankara’da dinleme şansını kaçırmayın.

Rock, soul, flamenko, bossanova ve caz dahil birçok stilde söyleyen; farklı müzik formlarını cazın bütünleyen çatısı altında bir araya getiren Asena Akan, 2013‘te İstanbul’un İzleri’ni, iki ay önce de Golden Heart albümünü çıkardı.

“Her birimiz altın bir kalple dünyaya geliriz ve en önemli görevimiz onu korumak... Golden Heart albümüyle müzikal ve sözel olarak içinde bulunduğumuz ‘an’ ile çocukluğumuzdan getirdiğimiz ‘altın kalbimizi’ buluşturma noktasında kendimden bir parça sunmak istedim. Dinleyicilerin de müziğimde kendilerinden bir parça bulmalarını dilerim.”

Tarih: 13 Ocak 2017, Cuma (Başlama saati 20:30)

Yer: SAMM’s bistro

Adres: Uğur Mumcu Cad. No. 19 GOP

Rez. Tel: 0312 447 9000

Romance

Elif Tarakçı Akyar (keman) ve Hyun Sook Tekin (piyano) Romance adlı albümlerinin tanıtım konserinde, romans türünün en popüler ve parlak örnekleri ile Mozarthaus’a konuk olacaklar. Program süresi 60 dakika. Biletler Dost Kitapevlerinde ve biletix’te.

Program: Beethoven, Schumann, Dvorak

Tarih: 14 Ocak 2017, Cumartesi (Başlama saati 20:00)

Yer: Mozarthaus Sanat ve Konser Evi

Adres: Nilgün Sok. No.14 Çankaya

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.