Bu sayfayı paylaş

Aydınlıkevler’de bir güzel binaAydınlıkevler’in Çevreli Caddesi girişinde tarihi sayılabilecek bir bina vardır. İki katlı, estetik, güzel bir binadır. ​

Aydınlıkevler’e, Türk-İş Blokları’na, Subayevleri’ne, Altınpark’a, Esenboğa’ya ya da Ankara’nın kuzeyinde bir yere gidenler görmüştür. Şehit Ömer Halisdemir Bulvarı (eski İrfan Baştuğ Caddesi) üzerindeki bu bina, Ankara’da örneği giderek azalan mimari güzelliklerdendir.

Altınpark’ın Golf Kulübü, Subayevleri girişindeki benzin istasyonunun çamlık olduğu; İrfan Baştuğ Caddesi üzerindeki tek ya da çift katlı, bahçeli, meyve ağaçlarıyla çevrili naif evlerin otomobil galerisine dönüşmediği; Aydınlıkevler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin yapıldığı yer tozlu arsa iken bisiklet kiralanan, Süreyya Sinemasında bilet kuyruğuna girilen yıllardan bu yana bina Jandarmaya aitti.


Şimdilerde Aydınlıkevler Aktif Yaşam Merkezi (Aydınlıkevler Erkek Yaşam Merkezi) olarak işlev gören bina, yıllarca Jandarma bünyesinde kullanılmıştı. Binanın rengi ve çevresel düzenlemesi değiştirilmiş olsa da yine Aydınlıkevler’in en güzel binasıdır.

Bina yolunuzun üzerinde ise ya da bölgeye yolunuz düşerse bu binaya dikkatle bakın. Kentimizin mimari güzelliklerinden birini göreceksiniz.


Aydınlıkevler Aktif Yaşam Merkezi

Binanın ev sahipliğini yaptığı Aktif Yaşam Merkezinde, Altındağ ilçesinde ikamet eden 35 yaş üstü erkekler için etkinlikler ve kurslar düzenleniyor. Altındağ Belediyesi ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında hayata geçirilen bu kültür merkezinde, ağırlıklı 50-80 yaş arasındaki emekli erkeklere resim, müzik, satranç, bilgisayar, akıllı telefon kullanımı gibi konularda dersler veriliyor. Seminer, oyun, gezi gibi etkinliklerin yanı sıra üyelerin Altındağ Belediyesinin düzenlediği etkinliklere de katılımı sağlanıyor.

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.