Bu sayfayı paylaş

ATO’dan Ankara Emniyeti’ne ve şehit ailelerine yardım!ATO, Ankara Emniyet Md. binası için 15 milyon harcayacak.

Olağanüstü toplanan Ankara Ticaret Odası (ATO) Meclisi;

• 15 Temmuz saldırıları sonucunda ağır hasar gören Ankara Emniyet Müdürlüğü binasının onarımı için bütçesinden 15 milyon TL kaynak ayırma,

• Saldırılar sırasında hayatına kaybeden şehitlerin ailelerine 15’er bin TL yardımda bulunma kararı aldı.

ATO’dan Ankara Emniyet’ine 15 Milyon TL

Dünkü yazımızda da vurguladığımız üzere, karadan ve havadan yapılan silahlı ve bombalı saldırılarla Ankara Emniyet Müdürlüğü binası “pasaport, silah ruhsat, trafik tescil” gibi hizmetleri veremeyecek; emniyet personeli otoparkta çalışacak duruma gelmişti. ATO Meclisi, olağanüstü toplantıda oybirliği ile karar alarak binanın onarımı için 15 milyon TL kaynak ayırdı.

ATO’dan şehit ailelerine 15’er bin TL

ATO Meclisi ayrıca saldırılar sırasında hayatına kaybeden şehitlerin ailelerine 15’er bin TL yardımda bulunma kararı da aldı.

ATO Başkanı Bezci: Bu yara Ankara’nın yarası!

Toplantıda konuşan ATO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, Türkiye Cumhuriyeti’nin 96 yıllık tarihinde düşman askerlerinin bile TBMM’yi bombalamadığına dikkat çekti ve “Meclis’e bomba atılmasını içime sindiremiyorum. Bunu yapan Türk olamaz, insan olamaz her şeyden önce.” dedi. Bezci, darbe girişimi sırasında ATO’ya gelerek teyakkuza geçtiklerini, binanın bütün ışıklarının yakılması talimatını verdiğini, sosyal medya ve ulusal basın aracılığıyla darbeye karşı açıklamalar yaptığını anlattı.

Türkiye’nin dimdik durduğunu söyleyen Bezci “Bu yarayı sarmamız lazım.” dedi. Saldırının ertesi günü incelemelerde bulunduğu Ankara Emniyet Müdürlüğü binasının durumunun içler acısı olduğunu, personelin otoparkta çalıştığını belirtti ve şunları ekledi: “Bu yara Ankara’nın yarası. Ankara olarak bizim bunu sarmamız lazım. 15 milyon lira kaynak ayıralım. Güvenliğimizi sağlayan polislerin binaların içine girip hizmetlerini sürdürmelerine katkıda bulunalım.”

Konuşmaların ardından ATO Meclis üyelerinin oybirliği ile aldığı karar ile; Ankara Ticaret Odası (ATO) Ankara Emniyet Müdürlüğü binasının onarımı için 15 milyon TL harcayacak; saldırılar sırasında hayatını kaybeden demokrasi şehitlerinin ailelerine de 15’er bin TL yardımda bulunacak.

Ankara esnaf, tüccar ve sanayicileri, Milli Mücadele’de de seferber olmuş; hem kendi kaynaklarını aktarmış, hem de halktan yardım toplayarak yeni kaynaklar yaratmıştı.

Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.