Bu sayfayı paylaş

ArabulAnkara ile Online İtibarınızı ArtırınOnline itibar olmadan pazarlama ve satış olmaz.

Bilinçli tüketicinin satın alma kararını etkileyen en önemli etkenlerden biri de, satın alacağı ürünü satan firmanın ya da markanın kurumsal itibarıdır.

Tüketicilerin tamamına yakını artık online ortamda bunu araştırmadan karar vermiyor. Diyelim ki bir şekilde potansiyel müşteriniz sizi buldu; bu reklamla, dijital pazarlamadaki mevcudiyetinizle ya da başka bir şekilde olabilir. Satışın gerçekleşmesi için bulmak yetmiyor. İşte burada kurumsal itibar “olmazsa olmaz.” Aksi halde teklifler bir türlü satışa dönüşmez. Eğer satış aşamasına geçişi hızlandırmak ve sağlanan müşteri memnuniyeti ile potansiyelinizi artırmak istiyorsanız online itibarınızı artırmaya bakın.

İnsanlar herhangi bir ürünü ya da hizmeti ya da her ikisini satın alması gerektiği zaman araştırmadan seçimini yapmıyor. Eskiden “Nasıl bilirsiniz, memnun kaldınız mı?” diye sorulurdu; ama şimdi dijital dünyadayız. Sormaya gerek yok. Online ortam, tüketicilerin bu araştırmayı kolayca yapmasını sağlıyor. Online ortamda konuşulanları, başkalarının o ürün ve firma hakkındaki görüşlerini, referanslarını, izlenimlerini detaylı inceliyor; kararını öyle veriyor.

Kurumsal itibar halkla ilişkiler çalışmasıdır

Online ortamda bir kurumun (firmanın) bir markanın kurumsal itibarı, potansiyel müşterilerinin o kurum ya da marka hakkındaki izlenimlerinin bütünüdür. Bu izlenimlerin iyi olması itibarı oluşturur, kötü olması kurumu itibarsızlaştırır.

Kurumsal itibarın oluşturulması, korunması ve yönetimi bir halkla ilişkiler çalışmasıdır ve bir firma için hayati önem taşır, tıpkı insanlarda olduğu gibi...

İtibarlı kişilerin sözleri dinlenir, itibarsız bulunanların sözlerinin ise bir ehemmiyeti yoktur, dinlenmez. Online itibar yönetimi artık firmalar için vazgeçilmez. Online ortamda itibarı iyi olan bir firma her zaman rakiplerine göre daha çok tercih edilir.

ArabulAnkara.com Ankara firmaları için, onların potasiyel müşterileri nezdinde en etkin haber, duyuru, röportaj yayınları yaparak online ortamda itibar yaratır, itibarı artırır.

Siz de ArabulAnkara üzerinden geniş bir müşteri kitlesine ulaşabilir; portal üzerinde itibarınızı artırarak satışlarınızı artırabilirsiniz. ArabulAnkara.com özellikle Ankara firmalarına en etkili dijital pazarlama fırsatlarını en ekonomik koşullarda sunmaktadır.(Ankara Firmaları İçin Dijital Pazarlama Fırsatı)

ArabulAnkara.com üzerinden yapılan firma halkla ilişkiler (PR) haber yayınlarını görmek için tıklayınız:

ArabulAnkara / Firmalardan Haberler


Bu sayfayı paylaş

Siz de Arabul Ankara'da Yerinizi Alın!

En uygun bütçe ile en etkili tanıtımı yaparak marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırın.